Jasnowidz na pomoc. Przegląd prasy
access_time 2019-02-13 10:23:00
Kiedy ktoś przepada bez śladu, jego najbliżsi gotowi są poruszyć niebo i ziemię, żeby go odnaleźć. Wielu prosi wtedy o pomoc jasnowidzów. Najbardziej znany jasnowidz w Polsce - Krzysztof Jackowski z Człuchowa, mówi, że zna sprawę zaginionej kilka tygodni temu Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina, ale nie chce publicznie wyrażać swojego poglądu. Ile kosztuje konsultacja u wizjonera i czy faktycznie może pomóc? Zapraszamy na cotygodniowy przegląd lokalnej prasy.

W dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Czy jasnowidz jasno widzi?

Wciąż nie wiadomo, jakie są losy zaginionej 34‑letniej Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina, która przyjechała w odwiedziny z Anglii. Wielka akcja poszukiwawcza, zorganizowana przez miejscową społeczność w jeden z minionych weekendów, nic nowego nie wniosła do sprawy. Przeczesano dość rozległy teren, lecz bez rezultatu. Podobno w sprawę zaangażowanych jest aż czterech jasnowidzów. Zgodnie mają twierdzić, że kobieta nie żyje, ale ile warte są te przypuszczenia, trudno dziś powiedzieć. Na pewno należy się do nich odnosić z dużą ostrożnością. Nie od dziś wiadomo, że jasnowidztwo może być też niezłym biznesem. Ile trzeba wydać na jedno spotkanie medium? 15-minutowa konsultacja u wizjonera może kosztować 200-300 zł, a półgodzinna dostępna ekspresowo - do tysiąca.

  • Jeden dzień z życia aresztanta Bartłomieja M.

Bartłomiej M., były rzecznik resortu obrony, trafił do aresztu 30 stycznia. Zatrzymanie ma związek ze śledztwem dotyczącym powoływania się na wpływy, przekroczenia uprawnień oraz działania na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W minionym tygodniu trzech jego obrońców złożyło zażalenie na postanowienie sądu o zastosowaniu aresztu. Tymczasem Bartłomiej B. już od dwóch tygodni przebywa w tarnowskim więzieniu, gdzie musi, tak jak pozostali osadzeni, przestrzegać porządku dnia, który rozpoczyna się pobudką o szóstej rano. Z więziennych doniesień wynika, że gdy przywieziony został do słynnego obiektu przy ul. Konarskiego, grupa osadzonych skandowała: czołem panie ministrze.

  • Kto zarobi najwięcej?

Które oferty w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie dają szansę na dobry zarobek? Wynagrodzenie cukiernika może wynosić 3 500 zł, terapeuty integracji sensorycznej – 4 500 zł, diagnosty samochodowego – 5 000 zł, kosztorysanta – 6 500 zł, pomocnika budowlanego – 7 000 zł, jeśli zdecyduje się na pracę w delegacji, w tym za granicą, kierowcy kategorii C+E i elektryka – 10 000 zł (również w przypadku pracy za granicą).

 

Z kolei w najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Po latach obietnic tarnowski Rynek pójdzie do remontu

Krótko po zimie ma rozpocząć się wymiana nawierzchni reprezentacyjnego placu Tarnowa. Roboty zostaną podzsielone na dwa etapy. Nowa płyta Rynku ma być w stu procentach gotowa jednak dopiero krótko przed przyszłorocznymi wakacjami. Na inwestycję miasto uzyskało dotację z funduszy europejskich w wysokości 3,3 mln zł. W budżecie na 2019 rok na remont Rynku zapisano ponad 5 mln zł.

  • Dla wygłupu chciał zerwać różańce, a uszkodził figurę Matki Bożej

20-letni tarnowianin stoi za uszkodzeniem figury Matki Bożej z Lourdes, która była umieszczona w skalnej grocie przy kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza przy ul. 16 Pułku Piechoty w Tarnowie. Twierdzi, że to był tylko wygłup, a nie profanacja miejsca kultu religijnego. Wierni podczas comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu przepraszali Boga i Matkę Najświętszą za ten akt wandalizmu i zbeszczeszczenia. Funkcjonariusze w ustaleniu sprawcy dewastacji figury posiłkowali się między innymi nagraniami z monitoringu. Cały plac kościelny jest bowiem w oku kamer.

  • Karolina Mochylska idzie na Kilimandżaro

Tarnowianka Karolina Mochylska rozpoczęła wczoraj wyprawę na najwyższy szczyt Afryki. W ten sposób realizuje postanowienia, które powzięła rok temu, po operacji kręgosłupa. Mochylska idzie w 16-osobowej grupie, której towarzyszy trzech przewodników oraz 45 osób obsługi., złożonej m.in. z kucharzy i tragarzy.

Komentarze...