Bulwersujący akt wandalizmu figurki Matki Bożej
access_time 2019-02-12 08:37:00
Początkiem lutego uszkodzona została figurka Matki Bożej usytuowana w skalnej grocie, na terenie parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, przy ul. 16 Pułku Piechoty. Ktoś zadał sobie trud odrywając od kamiennego postumentu przytwierdzoną na stałe rzeźbę i zrzucając na podłoże, przez co dolna jej część mocno ucierpiała. O bulwersującym akcie wandalizmu powiadomił policję proboszcz tamtejszej parafii, wyceniając straty materialne na tysiąc złotych.

Rozwikłaniem sprawy figurki zajęli się kryminalni komisariatu Tarnów-Centrum. W kilka dni po zgłoszeniu policjanci celnie wytypowali i ustalili sprawcę. Okazało się, że za aktem wandalizmu stoi 20–letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna trafił na komisariat, gdzie do wszystkiego się przyznał i opowiedział, jak późnym wieczorem, chcąc dla zabawy ściągnąć zawieszone różańce, uszkodził rzeźbę, ale widząc skutki swojego zachowania, przestraszył się i „dał nogę”.

Tarnowianin usłyszał już zarzut, za który kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Chce dobrowolnie poddać się karze i zadeklarował, że naprawi wyrządzoną szkodę. Zanosi się więc na to, że wszystko zakończy się dobrze i jedno z chętniej odwiedzanych przez wiernych miejsc zyska dawny wygląd.

Komentarze...