W meczu na szczycie lepsze siatkarki z Dąbrowy
access_time 2019-01-21 10:00:00
W meczu dwudziestej pierwszej kolejki rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmował przed własną publicznością drużynę MKS Dąbrowa Górnicza. W pierwszej rundzie tarnowianki wygrały z zespołem gości 3:2.

W tym spotkaniu siatkarki obydwóch drużyn dostarczyły niesamowitych emocji licznie zgromadzonym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej kibicom. Po dość wyrównanym początku gościom udało się odskoczyć i zawodniczki z Dąbrowy prowadziły już 16:9. Przy świetnej zagrywce Magdaleny Szabò i dobrym przyjęciu, tarnowianki skutecznie atakowały, punktowały w bloku i doprowadziły do remisu 16:16. Od tego momentu wynik oscylował w okolicach remisu (21:21). Przy stanie 23:23 asem serwisowym popisała się Magdalena Pytel. Ostatecznie po skutecznym ataku Joanny Sikorskiej tarnowianki wygrały tego seta 25:23.

Drugą odsłonę gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 4:0. Później nie było już tak dobrze. Dąbrowianki szybko odrobiły straty, uzyskały przewagę, kontrolowały grę i ostatecznie wygrały tego seta 19:25 doprowadzając do remisu w całym meczu 1:1.

Początek trzeciego seta to okres wyrównanej gry. Przy stanie 4:4 w ekipie Tarnowa nastąpił okres słabszej dyspozycji. Po serii błędów własnych wykorzystanych przez przyjezdne, siatkarki Grupy Azoty przegrywały 4:9. W dalszej części seta zespoły grały ze zmiennym szczęściem jednak minimalnie lepiej spisywały się dąbrowianki (11:14). Przy stanie 14:15 zespół z Dąbrowy został ukarany czerwoną kartką i na tablicy widniał remis 15:15. Tarnowiankom udało się zdobyć trzy kolejne punkty i prowadziły już 18:15. Skuteczniej grające na siatce dąbrowianki rewelacyjnie spisywały się w obronie, doprowadziły do remisu i ostatecznie wygrały tego seta 23:25.

W czwartej części gra była niezwykle wyrównana. Na tablicy bardzo często widniał remis. O końcowej wygranej w tej części meczu musiała zdecydować gra na przewagi. W trzeciej piłce meczowej po ataku Katarzyny Brydy mecz na swoją korzyść rozstrzygnęły dąbrowianki. Zwyciężyły w czwartym secie 25:27, a tym samym w całym spotkaniu 1:3.

Siatkarki z Zagłębia po wygranej  z Grupą Azoty PWSZ  Tarnów awansowały na drugie miejsce w ligowej tabeli, natomiast tarnowianki spadły na czwarte miejsce.

Kolejny mecz siatkarki Grupy Azoty rozegrają 26 stycznia we Włocławku z tamtejszym WTS-em.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – MKS Dąbrowa Górnicza  1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 25:27)

Azoty: Sabò, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak, Guzikiewicz (libero) oraz Podlasek, Grodzka, Mikołajewska i Mazurek (Libero)

MKS: Stroiwąs, Lipska, Lis, Ściurka, Michalewicz, Szczygioł, Colik (libero) oraz Wilczek, Bryda, Czerwińska i Bodasińska (libero)