Czujni seniorzy nie dali się oszukać
access_time 2018-12-13 07:37:00
Oszuści telefoniczni nie odpuszczają. Wciąż próbują żerować na naiwności seniorów. Ale nie tym razem. Działania prewencyjne tarnowskiej policji zaczynają przynosić zamierzony skutek.

Wczoraj w samo południe na numer stacjonarny, 80-letniej tarnowianki zadzwonił oszust podający się za policjanta. W rozmowie poinformował, że konto bankowe seniorki jest zagrożone przez działających hakerów. Telefon jednak odebrała pomagająca staruszce opiekunka, która nie dała się nabrać, odłożyła słuchawkę i o próbie przestępstwa poinformowała policję. Do podobnego przypadku doszło półtorej godziny później. Do mieszkańca Tarnowa zadzwonił fałszywy policjant twierdząc, że prowadzona jest akcja wymierzona w oszustów. Mówił, że jego konto jest zagrożone. Oszust jednak nie spodziewał się, że senior nie da się wciągnąć w rozmowę i po wysłuchaniu go, odłożył słuchawkę. O treści rozmowy natomiast powiadomił prawdziwych policjantów.

Policja apeluje do wszystkich, a przede wszystkim do najstarszych mieszkańców naszego regionu, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywali nikomu obcemu pieniędzy. Kreatywność oszustów nie zna granic. Posuną się do najbardziej wymyślnych historii po to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności, współczucia, chęci niesienia pomocy drugiej, bliskiej osobie. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

 

 

Komentarze...