W meczu na szczycie lepsze tarnowianki
access_time 2018-11-26 08:05:00
W sobotę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie walczące o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów podejmowały lidera ligowej tabeli, drużynę 7R Solna Wieliczka.

Tarnowska drużyna, wspierana przez komplet kibiców zgromadzonych w hali PWSZ bardzo dobrze zaprezentowała się w tym spotkaniu. Gospodynie świetnie spisywały się w przyjęciu i w ataku, rewelacyjnie funkcjonował blok. Od początku pierwszego seta kontrolowały przebieg gry, uzyskały niewielką przewagę, którą utrzymały do końca, wygrywając 25:20. W połowie drugiej części meczu siatkarki Grupy Azoty PWSZ pozwoliły sobie na krótką chwilę słabości, rywalki uzyskały kilkupunktową przewagę, jednak tarnowianki szybko odrobiły straty, doprowadziły do remisu i ostatecznie wygrały 26:24. W trzecim secie również dominowały podopieczne trenera Michała Betlei, pewnie wygrały go 25:19, a tym samym całe spotkanie 3:0, sprawiając wiele radości swoim licznie zgromadzonym kibicom. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Magdalena Pytel.
Kolejny mecz tarnowianki rozegrają 1 grudnia w Poznaniu z drużyną Enea Energetyk.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – 7R Solna Wieliczka 3:0 (25:20, 26:24, 25:19)