Budżet z większym długiem. Przegląd prasy
access_time 2018-11-21 09:18:00
Dzisiejsze wydanie "Gazety Krakowskiej" sporo miejsca poświęca projektowi rekordowego budżetu Tarnowa z długiem, który ma osiągnąć nienotowany do tej pory poziom 519 mln zł. Z kolei tematem okładkowym "Temi" są nadużycia seksualne wśród duchownych.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Szykują rekordowy budżet i dług miasta

Oddanie do użytku nowej hali Jaskółka w Mościcach i sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych, remont płyty Rynku oraz przebudowa ulic Lwowskiej i Elektrycznej. To najważniejsze inwestycje w projekcie przyszłorocznego budżetu Tarnowa. Wszystkich zadań inwestycyjnych w przedstawionym przez prezydenta Tarnowa projekcie budżetu jest ponad 120 na kwotę blisko 220 milionów złotych. Wysokość planowanego zadłużenia miasta na koniec 2019 roku ma osiągnąć nienotowany do tej pory poziom 519 mln zł, co - jak zauważa Piotr Sak z PiS - może skutkować zachwianiem płynności finansowej miasta.

  • Psy w hodowli pod Tarnowem były straszone i bite? Właściciel zwierząt stanął przed sądem

W Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczął się proces przeciwko Maciejowi K. Oskarżony jest o znęcanie się nad swoimi psami i uszkodzenie aparatu fotograficznego przedstawiciela stowarzyszenia Pogotowie dla Zwierząt.

  • Pijana matka opiekowała się dziećmi pod Tuchowem

Trzy promile alkoholu miała 31-letnia mieszkanka gminy Tuchów, która opiekowała się dwójką swoich dzieci. Policjantów o pijanej matce, która miała poważne problemy z utrzymaniem równowagi, a mimo to sprawowała opiekę nad 3 i 10-letnimi dziećmi zaalarmowali zaniepokojeni sąsiedzi. 

 

Z kolei w dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Bo ksiądz mnie dotykał…

Na opublikowanej w Internecie mapie kościelnej pedofilii zaznaczono kilka miejscowości diecezji tarnowskiej, w których dochodziło do wykorzystywania seksualnego małoletnich. Kuria w Tarnowie, zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski zapowiada przygotowanie raportu o nadużyciach względem dzieci. Czy głośne mówienie o pedofilii w Kościele spowoduje, że problem przestanie być tematem tabu również w naszym regionie?

  • Marszałek w 101. rocznicę…

Tarnowski konkurs na pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego został pomyślnie rozstrzygnięty. Nagrodzone projekty mogli mieszkańcy miasta oglądać w Centrum Sztuki Mościce – pokonkursowa prezentacja towarzyszyła uroczystej gali niepodległościowej i cieszyła się sporym zainteresowaniem.

  • Parkując, nie myśl tylko o sobie

Mieszkańcy Tarnowa apelują o większą rotację na miejskich parkingach, ale na kolejne płatne miejsca postojowe przyjdzie poczekać. Wiele miesięcy trwają przymiarki do powiększenia strefy płatnego parkowania w Tarnowie o ulice: PCK, Grottgera, Rejtana, Wita Stwosza, Głowackiego. Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich zakłada, że Rada Miejska Tarnowa nowej kadencji zajmie się tym na początku przyszłego roku.

Komentarze...