Nie samą dietą żyje radny. Przegląd prasy
access_time 2018-11-14 10:30:00
Jak radni sejmiku pomnażali swe majątki w ciągu czterech lat? Zapraszamy na przegląd lokalnej prasy.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Nasi radni sejmiku biedy nie klepali. Ile mają w portfelu?

Mandat radnego wojewódzkiego to nie tylko prestiż. Mniej więcej po 120 tysięcy złotych wpłynęło na konta tarnowskich reprezentantów w sejmiku w ciągu 4 ostatnich lat. I są to pieniądze w zdecydowanej większości wolne od podatku. Na przykład Grzegorz Kądzielawski (Porozumienie), tylko w tym roku zarobił w Grupie Azoty, której jest wiceprezesem prawie 280 tys. zł., a jego oszczędności przekroczyły sumę pół miliona złotych. Z kolei Anna Pieczarka (PiS) jako dyrektorka Centrum Kultury i Bibliotek w Gminie Tarnów w dziesięć miesięcy br. roku zainkasowała - bagatela - 113,8 tys. zł, czyli więcej niż... marszałek Małopolski Jacek Krupa.

  • Amatorzy ulicznych szaleństw zniszczyli nową drogę we wsi. Ludzie drżą, że dojdzie do tragedii

Mieszkańcy wsi Lubinka (gm. Pleśna) mają dość kierowców lekceważących wszelkie przepisy. Na wąskich drogach amatorzy adrenaliny urządzają sobie nielegalne wyścigi albo rywalizują w driftach. Piraci drogowi ostatnio uszkodzili nawet szosę, na której wcześniej ułożono nową nawierzchnię.

  • Autor stołecznego pomnika Lecha Kaczyńskiego wygrał w Tarnowie konkurs na monument Józefa Piłsudskiego

Wyłoniono zwycięski projekt pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, który stanie w Tarnowie. Monument będzie miał sześć metrów wysokości, a jego budowa, wraz z zagospodarowaniem terenu wokół pomnika, pochłonąć ma nawet 350 tysięcy złotych.


 

Z kolei w dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Podniebny lot do historii

Mateusz Rękas z Tarnowa na początku października zapisał się swoim wyczynem w historii polskiego lotnictwa sportowego. 28‑latek wraz Jackiem Bogdańskim zwyciężył w prestiżowym Pucharze Gordona Bennetta.

  • Wciąż groźne wojenne pamiątki

Choć obie wojny światowe to coraz bardziej odległa przeszłość, śmiercionośne pamiątki wojenne nadal zagrażają ludziom. Wśród nich są pistoletowa i karabinowa amunicja, pociski artyleryjskie, miny przeciwpancerne i przeciwpiechotne, granaty, lotnicze bomby, a nawet niemieckie panzerfausty. Skrywa je wciąż ziemia tarnowska, na której toczyły się ciężkie działania wojenne i partyzanckie.

  • Spokojna prawie gotowa, Elektryczną rozkopią

Wkrótce zmienią wygląd dwie tarnowskie ulice Spokojna i Elektryczna, tworzące fragment północnej obwodnicy miasta i prowadzące do Strefy Aktywności Gospodarczej. Przebudowa pierwszej jest już na ukończeniu, na drugiej prace dopiero ruszają. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które nasilą się dopiero wiosną przyszłego roku.

Komentarze...