Kolejna oszukana staruszka. Kobieta straciła 20 tysięcy złotych
access_time 2018-09-05 15:55:00
Po tygodniowej przerwie oszuści telefoniczni po raz kolejny wzięli na swój cel seniorów. Wczoraj (4.09), policjanci przyjęli siedem zgłoszeń przypadków oszustw „na legendę”. Niestety jedna kobieta wydała nieznanemu mężczyźnie gotówkę w kwocie 20 tysięcy złotych myśląc, że bierze udział w akcji policyjnej przeciwko oszustom. Pozostałe osoby nie dały się oszukać.

Wczoraj (4.09) dyżurny tarnowskiej komendy odebrał siedem telefonów od tarnowskich seniorów. Relacjonowali oni, że kobieta podająca się za policjantkę usiłuje wyłudzić od nich pieniądze w związku z wypadkiem drogowym i koniecznością wpłaty kaucji za odstąpienie od skazania. Oszustka żądała wpłacenia kwot w wysokości 100 i 150 tysięcy złotych. W kolejnym przypadku oszustka podszywała się za córkę prosząc o pożyczkę, ponieważ znalazła się poważnych kłopotach finansowych. Tutaj żądania są mniejsze, bo od 20 do 50 tysięcy złotych.

Niestety kolejna kobieta, 84-letnia tarnowianka została zwiedziona przez oszustkę i dała nieznanemu mężczyźnie 20 tys. złotych w ramach walki z oszustami.

Aby uchronić się przed takimi oszustami, policja apeluje do wszystkich, a przede wszystkim do najstarszych mieszkańców regionu, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywali nikomu obcemu pieniędzy. Kreatywność oszustów nie zna granic. Posuną się do najbardziej wymyślnych historii po to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności, współczucia, czy chęci niesienia pomocy drugiej, bliskiej osobie.

Od sierpnia oszuści zadzwonili do ponad 30 seniorów i okradli ich na łączną kwotę ponad 270 tysięcy złotych.

Komentarze...