Jak majętni są nasi posłowie? - przegląd prasy
access_time 2018-06-13 09:06:00
Ile zarabiają poszczególni lokalni posłowie i który z nich jest najbogatszy? Mieszkańcy osiedla Jasna nie chcą marketu budowlanego w centrum osiedla. Boją się, że przez to popękają bloki - zapraszamy na przegląd bieżącej tarnowskiej prasy.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Drogowe remonty mają się dobrze

Trwające od ubiegłego roku remonty tarnowskich ulic utrudniają życie mieszkańcom, jednak część robót powinna się wkrótce zakończyć. W czerwcu będzie przejezdna ul. Ujejskiego, a w połowie lipca kierowcy będą mogli jeździć Krakowską i Kapitulną. Po zakończeniu prac przyjdzie kolej na przebudowę ul. Katedralnej i placu Kazimierza. Podczas wakacji ruszy też długo zapowiadana modernizacja ul. Lwowskiej.

  • Jak majętni są nasi posłowie?

Tarnowscy posłowie do biednych nie należą. Mają wysokie uposażenia, domy, mieszkania, inwestują w działki budowlane i akcje. Dysponują też oszczędnościami. Najbogatszy ma majątek szacowany na blisko 1,3 mln zł, najbiedniejszy - około 300 tys. zł. Najzamożniejsi to Anna Czech, Urszula Rusecka i Wiesław Krajewski. 

  • Śmieci kosztują nas coraz więcej

Co roku tarnowianie produkują więcej odpadów, na jednego mieszkańca przypada już średnio ponad 300 kilogramów. Mniej śmieci przeznaczamy do ponownego ich przetworzenia, ale więcej pieniędzy wydatkujemy na gospodarkę odpadami komunalnymi. O finansowym bilansowaniu selektywnej zbiórki możemy jedynie pomarzyć – od wejścia w życie nowego systemu w 2013 roku miasto dołożyło do śmieciowego interesu 4 mln złotych.

 

Z kolei w dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Nie chcą marketu budowlanego w centrum osiedla. Boją się, że przez to zawalą się bloki

Mieszkańcy osiedla Jasna oburzyli się, słysząc doniesienia, że obok ich bloków powstać ma duży sklep. Twierdzą, że to zniszczy ich spokój i poczucie bezpieczeństwa. Co gorsza, są przekonani, że budowa, a następnie dowóz ciężarówkami towaru, doprowadzą do naruszenia konstrukcji bloków stojących na podmokłym terenie.

  • Studnie wysychają. Grozi nam klęska?

Mieszkańcy regionu tarnowskiego marzą o deszczu. Z powodu suszy strażacy dowożą już wodę do gospodarstw w powiatach tarnowskim i bocheńskim. Inni ratują się, robiąc zapasy wody z hydrantów. Trudna sytuacja panuje m.in. w Porębie Spytkowskiej (pow. brzeski), gdzie w studniach widać już dna.

  • Nie ma dodatkowych pieniędzy na renowację ulic na Starówce. Sesja rady została przerwana

Radni nie zgodzili się na przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na remont placu Kazimierza oraz ulic Katedralnej, Kapitulnej i Krótkiej. Poniedziałkowa nadzwyczajna sesja rady w tej sprawie została na dwa dni przerwana.

Komentarze...