Pierwsza Komunia wystawna jak wesele - tygodniowy przegląd prasy
access_time 2018-05-16 09:36:00
Pierwsze Komunie są wystawne jak małe wesela - czy to uroczystość dla dzieci czy dorosłych? Święty sakrament czy targowisko próżności? Tarnowski prezydent oraz radni planują prohibicję - mieszkańcy są w tej sprawie bardzo podzieleni... Zapraszamy na przegląd bieżącej tarnowskiej prasy.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Pierwsze komunie jak małe wesela

Pierwsza komunia powoli zaczyna przypominać uroczystości weselne. Koszty ceremonii nie grają roli, a rodzice coraz częściej wynajmują restauracje, fotografów i limuzyny. Tarnowianie nie różnią się w swych komunijnych upodobaniach od mieszkańców innych regionów Polski – wydają sporo na oprawę uroczystości i prezenty, a przyjęcia w lokalach zamawiają nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Nasuwa się pytanie, czy to uroczystość dla dzieci czy dorosłych?

  • Kogo i co przyciąga do Tarnowa?

Od lat powtarzane są opinie, że Tarnów nie jest atrakcyjnym dla turystów miejscem, że omijają go w drodze do Krakowa, Rzeszowa, Zakopanego i innych większych ośrodków. Czy tak w istocie jest? Co władze samorządowe robią, aby zachęcić do odwiedzania miasta z ponad 700‑letnią historią? Czy zachętą dla turystów może być rewitalizacja Starówki?

  • Drogi rozkopane, korki rosną

Wraz z powrotem drogowych remontów na miejskie ulice wracają coraz dłuższe uliczne korki. Najtrudniej jest na Krakowskiej, ale do końca roku prac będzie przybywać, jeśli miastu uda się wyłonić wykonawców kolejnych remontów. Z tym jest duży problem, ponieważ w roku wyborów samorządowych w każdej miejscowości trwają mniejsze lub większe inwestycje. Znaleźć dobą firmę niemal graniczy z cudem.

  • Kulinarnie docenieni

Dwie restauracje: Cristalino Kuchnia i Wino w Hotelu Cristal Park w Tarnowie oraz Belle Epoque w Dworze Prezydenckim w Zgłobicach znalazły się w setce najlepszych restauracji w Polsce. Ranking przygotowała organizacja Poland 100 Best Restaurants, prowadząca kulinarny portal. Lokale mogą teraz posługiwać się jej znakiem.

 

Z kolei w dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • W czerwcu Tarnów może ograniczyć handel trunkami

Ogłoszony przez prezydenta Tarnowa zamiar wprowadzenia zakazu handlu alkoholem od północy do godz. 6 rano podzielił mieszkańców. Entuzjastów znalazł na Starówce, gdzie najczęściej dochodzi do pijackich burd. Przeciwni są handlujący alkoholem oraz ci, których zdaniem odgórne zakazy nie mają nic wspólnego ze zwalczaniem alkoholizmu. Decyzja należy do radnych.

  • Cmentarny gwałciciel trafi za kratki

Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał na 8 lat więzienia sprawcę gwałtu, do którego doszło na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Do napaści doszło 1 lipca ub. roku. Kamil L. w biały dzień zaatakował w centrum miasta 64-letnią kobietę.

  • Mrozy obniżyły zyski Grupy Azoty

Chemiczny potentat z Tarnowa ogłosił wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Są one gorsze od tych, które spółka osiągnęła w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku. W opinii zarządu w dużej mierze jest to pokłosie wzrostu cen gazu ziemnego oraz fali mrozów, która przetoczyła się przez Europę pod koniec lutego i w drugiej połowie marca.

Komentarze...