Pogoda pozwala na prace na Spokojnej
access_time 2018-03-12 05:11:00
Trwa przebudowa ulicy Spokojnej. Wykonawca, który kilka tygodni temu przejął plac robót, prowadzi prace przygotowawcze i rozbiórkowe. W następnej kolejności zajmie się rozbudową jezdni - informuje tarnowski magistrat.

Ulica Spokojna zostanie poszerzona. Na całej jej długości powstaną po dwa pasy ruchu w każdą stronę, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Dzięki temu po przebudowie Spokojnej i Elektrycznej powstanie czteropasmowa arteria, która znacznie skróci i ułatwi przejazd przez miasto. Koszt prac wykonywanych przez wyłonioną w przetargu firmę Strabag wynosi ponad 19,1 miliona złotych, z czego 10 pochodzi z unijnej dotacji.

W drugim kwartale bieżącego roku zaczną się prace na ulicy Lwowskiej. Modernizacja ulicy obejmie odcinek za wiaduktem kolejowym do skrzyżowania przy szpitalu św. Łukasza. W ramach rozbudowy powstanie jezdnia o dwóch pasach w każdym kierunku ruchu, przebudowane zostanie też rondo na ulicy Okrężnej, powstanie oświetlenie uliczne, chodniki, ścieżki rowerowe i dwa parkingi po obu stronach ulicy. Modernizacja pomoże rozładować ruch, zapewni bezpieczny i szybki transport pacjentów do szpitala i wygodny dojazd do firm.

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na remont ulicy Piłsudskiego od strony Kopernika, a przetarg na remont ulicy i placu Katedralnego zostanie rozstrzygnięty, tak samo jak przetarg na budowę ronda przy zbiegu ulic Starodąbrowskiej i Wojska Polskiego. W kwietniu wykonawcy wrócą na ulice Kapitulną i Krakowską, na których prace zostały zimą wstrzymane.

Fot. Google Maps

Komentarze...