Lekarza zatrudnię od zaraz, czyli co w prasie piszczy
access_time 2018-02-07 10:55:00
Nowe serce Tarnowa? Wirus grypy szaleje wśród Małopolan. 40 tys. zachorowań w ciągu tygodnia. Mieszkańcy regionu ofiarami domokrążców. Dali się oszukać na "tani" prąd, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:
 
  • Lekarza zatrudnię od zaraz…
W Tarnowie brakuje lekarzy wszystkich specjalności – od rodzinnych po chirurgów. Jedna z miejskich przychodni szukała pediatry przez ponad pół roku. Na szczęście sytuacja nie jest tak dramatyczna, jak w innych miastach Polski, bo nie ma zagrożenia zamykania szpitalnych oddziałów i specjalistycznych poradni. Słabe to pocieszenie, bo młodej kadry lekarskiej w Tarnowie nie widać.
  • Sala za mała i zbyt kosztowna?
Przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie powstać ma kompleks budynków, w których znajdą się sala gimnastyczno‑baletowa, sale lekcyjne, a także nowoczesna sala koncertowa. I to właśnie budowa sali koncertowej mogącej pomieścić ok. 240 widzów, nie przez wszystkich jest dobrze oceniana.
  • Programowanie Tarnowa 2.0
Tarnów 2.0 to kompleksowy program rozwoju miasta, będący efektem trzech edycji spotkań z cyklu „Porozmawiajmy o Tarnowie”, organizowanych przez Izbę Przemysłowo – Handlową. Powstał na bazie prac przeprowadzonych na potrzeby prezentacji przedstawionych podczas spotkań, opinii zaproszonych na te spotkania gości i głosów tarnowian.W założeniu jego autorów ma on na celu zatrzymanie procesu degradacji miasta i jego wyludniania.
  • Nowe serce Tarnowa?
Nowy układ drogowy oraz projekt zagospodarowania obszaru w obrębie ulicy Krakowskiej i linii kolejowej zaprezentowano podczas kolejnego spotkania z cyklu „Porozmawiajmy o Tarnowie”, pokazano też przygotowywane od stycznia ubiegłego roku rozwiązania. Projekt zagospodarowania centrum i umożliwiającego to układu drogowego jest ambitny i zapewne kosztowny.
 
W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Wirus grypy szaleje wśród Małopolan. 40 tys. zachorowań w ciągu tygodnia
Tylko w ostatnim tygodniu stycznia do lekarzy w całym regionie z objawami grypy zgłosiło się blisko 40 tys. osób. 108 trafiło do szpitali z powodu powikłań. Od początku tego roku wirus grypy w całej Polsce zaatakował już blisko 700 tysięcy osób.
  • Chłopiec wezwał policję, bo wystraszył się swojej... babci
Wystraszony 11-latek wszczął alarm i sprowadził funkcjonariuszy do swojego domu. Był przekonany, że w środku jest włamywacz. Do nietypowej interwencji tarnowskich funkcjonariuszy doszło w poniedziałek rano. 
  • Wojciech Wardacki: siedzibą Grupy Azoty pozostaje Tarnów. Nie ma planów jej przenosin w inne miejsce
O kondycji spółki, jej zaangażowaniu we wspieranie kultury, sportu i działań charytatywnych w Tarnowie i regionie, podwyżkach dla pracowników oraz planowanych inwestycjach rozmawiamy z prezesem Grupy Azoty - Wojciechem Wardackim.
  • Mieszkańcy regionu ofiarami domokrążców. Dali się oszukać na "tani" prąd
Nie ma dnia, aby do biura powiatowego rzecznika praw konsumenta w Tarnowie nie zgłaszały się ofiary nieuczciwych akwizytorów. Ci żerują najczęściej na starszych mieszkańcach wsi. Podszywając się pod dotychczasowych dostawców prądu i gazu wmawiają, że konieczna jest aktualizacja danych lub aneks do dotychczasowej umowy. Gdy ich ofiary po kilku tygodniach dowiadują się, że nieświadomie zmieniły dostawcę prądu i gazu, niewiele mogą już zrobić. Za zerwanie umowy straszone są wysokimi karami.
 
Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...