Pseudograficiarz zatrzymany przez policjantów zaraz po uszkodzeniu elewacji
access_time 2018-01-26 09:09:00
Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali pseudograficiarza, który kilkadziesiąt minut wcześniej oszpecił ścianę jednego z budynków w mieście.

W sobotę późnym wieczorem (20.01) kilku młodych mężczyzn na obrzeżach Tarnowa pomalowało sprayem elewację jednego z budynków nanosząc na ścianę czarną farbą bazgroły. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę ponad 1000 złotych zgłaszając uszkodzenie mienia policjantom. Przy zgłoszeniu podała, że było to kilku mężczyzn, którzy odjechali w kierunku centrum miasta samochodem osobowym. W tym samym dniu w rejonie ronda na ul. Krakowskiej patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy w którym podróżowało 4 mężczyzn w wieku od 19 do 23 lat. Przeprowadzona kontrola pojazdu wykazała, że w samochodzie były kominiarki oraz farby w sprayu w kolorach odpowiadających naniesionym napisom. Mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani policjantom „kryminalnym” Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. W czasie przesłuchania udowodniono 23-latkowi pomalowanie elewacji i przedstawiono mu zarzut uszkodzenia mienia do którego się przyznał. 

Młody mężczyzna odpowie teraz przed tarnowskim sądem za naruszenie artykuły 288 kodeksu karnego, który to czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Fot. katowice.slaska.policja.gov.pl/

Komentarze...