Finał I edycji Big 3 dla Zdrowego Projektu
access_time 2017-12-19 10:20:00
W meczu o 3 miejsce już na początku było widać, że koszykarze Killerów tym razem nie zamierzali popełnić błędu jak w Play Off’s i od samego początku ostro zaatakowali przeciwników co pozwoliło szybko odskoczyć na bezpieczną przewagę.

Drużyna Ciasteczek wyglądała na mocno zaskoczoną dobrą grą i skutecznością Killerów w której pod koszem dominował R. Krukar a za trzy celnie trafiał J. Maciejewski co dało bezpieczny wynik do przerwy 44:28

Po przerwie drużyna Ciasteczek zauważyła słabszy moment w wykonaniu Killerów, którzy zrobili kilka strat i nie trafiali już z tak dobrą skutecznością co wykorzystali bezlitośnie przeciwnicy za sprawą dobrej gry duetu D. Legieć i S. Suchowski co w pewnym momencie dało nawet wynik bliski remisu. Końcówka meczu to bardzo wyrównana część tego meczu ale to koszykarze Kilerów utrzymali kilkupunktową przewagę i po ciekawym meczu wygrali 77:73 zapewniając sobie 3 miejsce w I edycji Big 3.

Dla Killer’s: Maciejewski 30(8x3), Krukar 25, Stawarz 19,(2x3), Nowak 3

Dla Z.Projektu: Legieć 27(2x3), Suchowski 23, Kucharski 16, Gurbisz 7

FINAŁ BIG 3 - I EDYCJA

Do Finału I edycji Big 3 awansowały dwie najlepsze drużyny tej edycji co zapowiadało zacięty mecz, który rozpoczął się od efektownej prezentacji zawodników a w przerwach występowały dziewczęta ze Studia Tańca Shiva – Cheerleaders.

W drużynie Rekinów brakowało po raz kolejny M. Maniawskiego co w pewnym stopniu na pewno dawało przewagę jeśli chodzi o rozłożenie sił w tym meczu, a tym bardziej że koszykarze Rekinów kompletnie nie mogli znaleźć drogi do kosza. Natomiast w drużynie przeciwników od samego początku bardzo dobry mecz rozgrywał duet M. Półtorak i D. Stawarski co dało ich drużynie prowadzenie do przerwy 45:37

Po przerwie niestety nie wiele się zmieniło jeśli chodzi o widowisko bo Rekiny zawodziły jak nigdy, bardzo nie skuteczny tego dnia byłą W. Kuraś i M. Jarosiński, którzy wcześniej dawali duże zdobycze punktowe a tego dnia cały ciężar spoczywał na R. Piwowarczyku, który zdobył 32 pkt lecz to było dużo za mało na dobrze dysponowanych przeciwników, którzy w drugiej połowie powiększyli jeszcze przewagę by ostatecznie wygrać 89:66 co było pewnego rodzaju niespodzianką jeśli chodzi o rozmiary wygranej

MVP tego finału został zawodnik Zdrowego Projektu – M. Półtorak zdobywca 40 punktów.

1.Mpetrol Sharks – 2. Zdrowy Projekt 66:89 ( 37:45 / 29:44 )

Dla Z.Projektu: Półtorak 40(3x3), Stawarski 26(2x3), J.Put 9, M.Put 9, Łabuda 4

Dla Mpetrolu: Piwowarczyk 32, Jarosiński 20(2x3,2x4), Banach 8, Kuraś 6