Faworyci wygrywają w 3 rundzie Big 3
access_time 2017-11-07 06:10:00
W sobotnim meczu doszło do starcia Hetman Killer’s i Alfa Pride którzy po raz kolejny nie przystąpili do meczu w pełnym składzie co w dużej mierze przyczyniło się do porażki.

W pierwszej połowie za sprawą dobrej skuteczności i celnych rzutach za trzy punkty J. Maciejewskiego to koszykarze Killerów odskoczyli na bezpieczną przewagę 20 punktów.

Po przerwie nie wiele się zmieniło a z każdą minutą brakowało sił drużynie Alfy a osamotniony P. Badełek nie mógł sam przeciwstawić się całej drużynie Hetmana co dało wyraźną przewagę Hetmana i przybliżyło do udziału w Play Off;s a koszykarze Alfy będą musieli wygrać już do końca wszystkie mecze by myśleć o awansie do fazy Play Off.

W niedzielnym meczu jako pierwsi na parkiecie pojawili się lider Mpetrol Sharks i Wild Ballers u których już w pierwszych minutach kontuzji doznał M. Kulikowski i musiał opuścić boisko. Pierwsza połowa to widoczna przewaga koszykarzy Rekinów za sprawą dobrej gry R. Piwowarczyka i W. Kurasia a po stronie przeciwników brakowało skuteczności co pozwoliło odskoczyć Rekinom już do przerwy na ponad 20 punktów.

Druga połowa to nieco lepsza gra koszykarzy Dzikusów a konkretnie A. Kochanka lecz przewaga z pierwszej połowy ustawiła na tyle ten mecz, że to drużyna Rekinów bezpiecznie wygrała ten mecz i utrzymała pierwsze miejsce w tabeli po 3 rundach.

Gra w drugiej połowie nie wiele się zmieniła i nadal wrzało a za sprawą dobrej gry S. Suchowskiego i D. Legiecia w pewnym momencie różnica wynosiła tylko 4 punkty i blisko było niespodzianki, lecz doświadczenie koszykarzy przeciwników pozwoliło im kontrolować wynik, który na koniec nie odzwierciedlał przebiegu całego meczu.

• Sobota 04.11 – Hala Miejski Dom Sportu

Hetman Killer’s - Alfa Pride 109:73 (53:32 / 56:41)

Dla Killer’s: Maciejewski 48(10x3), Stawarz 42(3x4), Nowak 8(2x3), Białas 6, Krukar 2

Dla Alfy: Badełek 47, Kozdroń 24(2x3), Nowak 2

MVP MECZU: - Miłosz Stawarz – Hetman Killer’s