Wyjazd na narty w Tatry - jakie ubezpieczenie?
access_time 2017-10-11 10:45:00
Wyjazd na narty w Tatry to doskonały pomysł na spędzenie ferii zimowych czy świątecznej przerwy. To sposób na odreagowanie stresu, nabranie dystansu do codzienności i zregenerowanie sił po okresie intensywnej pracy czy nauki w szkole. To również doskonała okazja do tego, by rozwijać swoje pasje i stawać się coraz bardziej zaawansowanym narciarzem. Warto jednak pamiętać, że taki wyjazd wiąże się z pewnym ryzykiem.

Odpowiednie przygotowanie

Bardzo istotny jest tutaj odpowiedni sprzęt. Trzeba zadbać nie tylko o narty czy kijki, ale również odpowiednie obuwie, kombinezon, gogle i kask. Narciarstwo zjazdowe to sport dosyć dynamiczny, więc prawidłowe zabezpieczenie siebie jest tu kluczowe i może uratować nie tylko zdrowie, ale wręcz życie. Właśnie dlatego na stokach jest tak wiele informacji podkreślających wagę bezpieczeństwa.

Oczywiście, warto również zadbać o jakość swoich umiejętności. Kilka zajęć z profesjonalnym instruktorem nie powinno stanowić problemu i nie zająć zbyt wiele czasu, a z pewnością pomoże dobrze się przygotować. Dzięki takim zajęciom można nie tylko podszkolić swoje umiejętności, ale co również bardzo ważne i istotne, można nauczyć się wielu przydatnych sztuczek, które ratują życie i zdrowie. Bezpieczne sposoby upadania, czy ratowanie się w sytuacji kryzysowej mogą być umiejętnościami na wagę złota.

Trzeba pamiętać, że Tatry to bardzo specyficzne góry, są bardzo niebezpieczne i nieprzewidywalne. To miejsce, w którym człowiek może nauczyć się pokory i zrozumieć, jak bardzo kruche może być życie. Jeżeli jednak z odpowiednią rozwagą i dużą dawką rozsądku podejdzie do tego, to prawdopodobnie nic złego się nie przydarzy.

Zabezpieczenie zdarzeń

Warto jednak wziąć pod uwagę również różnorodne czarne scenariusze, które przecież mogą się zdarzyć. Nawet nie z winy narciarza, który zrobi wszystko, by jego wypoczynek w górach był bezpieczny, ale z przyczyn od niego niezależnych jak np. inni użytkownicy, którzy mogą być nieco mniej rozsądni i rozważni.

Na stoku może dojść do wielu bardzo różnorodnych zdarzeń. Począwszy od zwykłego, drobnego wypadku, który zakończy się zaledwie na kilku siniakach, aż po naprawdę poważne wydarzenie, które będzie wymagało hospitalizacji, leczenia czy nawet skomplikowanych operacji. Takie zdarzenia pociągają za sobą skutki często nie tylko zdrowotne, ale również finansowe.

Należy opłacić często długotrwałą rehabilitację, która nie jest finansowana z państwowego ubezpieczenia. Wielokrotnie wypadki są tak poważne, że trzeba nawet dostosować dom lub przynajmniej niektóre sprzęty do tego, by można było w miarę normalnie, ale odpowiednio do nowej sytuacji funkcjonować. To wszystko wiąże się z koniecznością poniesienia bardzo dużych wydatków. Trudno sobie wyobrazić, jakiego rzędu są to kwoty, dopóki nie jest to coś, co trzeba samemu sfinansować. Sam wózek to kilkanaście tysięcy złotych. A gdy do tego dojdą jeszcze dodatkowe koszty i dodatkowe wydatki, jak remonty i przebudowy, to nawet kilkadziesiąt tysięcy może się okazać kwotą niewystarczającą.

Jak się zabezpieczyć

Rozwiązaniem w tym zakresie może być polisa ubezpieczeniowa. Pieniądze otrzymane z ubezpieczenia pomogą uporać się ze skutkami wypadku, ale również pomogą opłacić konieczność podjęcia leczenia prywatnego. Wybierając zatem ubezpieczenie na narty w Polsce z polisanarciarska.pl warto zwrócić uwagę, jak szeroki jest zakres tego ubezpieczenia. Jakie firma oferuje zasady ochrony i jakie warunki należy spełnić, żeby móc w ogóle otrzymać wypłatę świadczenia. Wszystko bowiem ma tutaj znaczenie.

W pierwszej kolejności należałoby więc sprawdzić, jaki jest zakres tego ubezpieczenia. Jakie zdarzenia są w nim ujęte i w jakich sytuacjach może zostać wypłacone świadczenie. Przy czym, należy również przy tej okazji sprawdzić także wykluczenia. Zasadniczo, takim wykluczeniem jest sytuacja, gdy ubezpieczony korzysta ze stoku będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Jeżeli wyjdzie na jaw, że nie był trzeźwy, towarzystwo ubezpieczeniowe na pewno nie zdecyduje się na wypłacenie pieniędzy.

Są jednak również inne wykluczenia i warto je poznać, zanim się wyjedzie. Niedopilnowanie nawet drobnych spraw może być bardzo kłopotliwe w skutkach.

Ważnym elementem ubezpieczenia są również pieniądze, które zostaną przekazane do wypłaty ubezpieczonemu. Ich wysokości należy uzgodnić wcześniej z towarzystwem ubezpieczeniowym. W pewnych granicach są one negocjowane. Oczywiście, każde podniesienie sumy ubezpieczenia powoduje również wzrost składki ubezpieczeniowej, ale jednocześnie skutkuje znacznie lepszym i bogatszym zabezpieczeniem w razie ewentualnego zdarzenia.

Warto więc bardzo starannie wybrać ubezpieczenie narciarskie z polisanarciarska.pl. W czasie zabawy na stoku daje ono poczucie bezpieczeństwa, a w czasie ewentualnego wypadku zapewnia środki finansowe, by można było sobie ze skutkami tego wypadku poradzić.

Komentarze...