Odkryto kolejną plantację marihuany
access_time 2017-10-13 16:25:00
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Komisariatu Policji w Szczucinie w ostatnim czasie ukierunkowali swoje działania na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Efektem zaangażowania policjantów jest ujawnienie w dniu 02 października przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej w gminie Radgoszcz nielegalnej plantacji konopi, gdzie zabezpieczono 43 krzewy konopi innych niż włókniste. Co więcej w dniu 06 października policjanci ujawnili mniejszą plantację w gminie Olesno, gdzie zabezpieczyli 14 krzewów konopi.

Natomiast funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie realizując własne ustalenia w dniu 05 października, dokonali sprawdzenia kompleksu leśnego na terenie gminy Szczucin, gdzie ujawnili 75 krzewów konopi. Rośliny te były zasadzone bezpośrednio do gleby. Dzięki użyciu dronu policjanci mogli dotrzeć do miejsc niedostępnych. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii polskie prawo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...