Kolejki po węgiel, jak za PRL-u, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-10-11 09:39:00
Z Łysej Góry na festiwal Eurowizji Nie chcemy chleba? Marzenia o motoarenie. Handel dopalaczami obok komendy wywołał wojnę, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Z Łysej Góry na festiwal Eurowizji

Pochodząca z Łysej Góry w powicie brzeskim Alicja Rega piosenką „Mój dom” wygrała krajowe eliminacje do Eurowizji Junior, które odbędą się w Gruzji. 14‑latka będzie reprezentować Polskę podczas wielkiego finału 26 listopada. To kolejny sukces młodej wokalistki, która na swoim koncie ma już udział w wielu festiwalach, również za granicą, zwycięstwo w programie telewizyjnym „Mali giganci”, a także występ w finale talent show „Hit Hit Hurra! ”.

  • Aresztowany szef Rady Nadzorczej Grupy Azoty

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi postępowanie w sprawie dotyczącej korupcji i powoływania się na wpływy w spółkach Skarbu Państwa, które na razie obejmuje sześć osób, w tym przewodniczącego Rady Nadzorczej Grupy Azoty SA.

  • Nie chcemy chleba?

Jeszcze 40 lat temu przeciętny Polak zjadał w ciągu roku ok. 100 kg chleba; dziś to niespełna 43 kilogramy. Im mniej chleba jemy, tym więcej piekarni ma kłopoty z przetrwaniem na rynku.

  • Marzenia o motoarenie

Wraz z awansem żużlowców Grupy Azoty Unia Tarnów kwestia modernizacji stadionu w Mościcach stała się palącym tematem. Jeśli do końca roku nie zostanie rozpisany przetarg na przebudowę, ekstraliga może nie przyznać licencji tarnowskim żużlowcom. Prezydent twierdzi, że wszystko jest pod kontrolą, działacze sportowi mają poważne wątpliwości.

  • Lekarz nocą po nowemu

Sieć szpitali stała się faktem, a wraz z nią zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. Nocą lekarza nie znajdziemy już w wyznaczonych przychodniach, lecz w szpitalach zakwalifikowanych do sieci. Już w pierwszym dniu obowiązywania nowych zasad „stary” szpital przyjął około 200 chorych, a „nowy” – 50, z czego połowę stanowiły dzieci.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Chętni na węgiel zapisują się na listach jak za PRL-u

Mieszkańcy regionu mają kłopot z zaopatrzeniem w opał na zimę. Na placach brakuje dobrego węgla. Na dostawy trzeba czekać w długich kolejkach. Co więcej, ceny opału w tym roku poszły w górę.

  • Handel dopalaczami obok komendy wywołał wojnę

Sąd wydał zgodę na tymczasowe aresztowanie 39-letniego handlarza dopalaczami ze Starej Łaźni. W piątek obydwa sklepy, sprzedające groźne dla życia i zdrowia substancje, zostały zamknięte.

  • Prywatna stacja meteo ostrzega mieszkańców

W niewielkim pokoju na poddaszu rodzinnego domu w Łapczycy 38-letni Rafał Raczyński zorganizował swoje pogodowe centrum. Kiedy nad Polską szalał orkan Ksawery, w Łapczycy wiatr dmuchał z prędkością sięgającą w porywach blisko 90 kilometrów na godzinę. Dokładne monitorowanie sytuacji możliwe było nie dzięki Instytutowi Meteorologii i Gospodarki Wodnej, a za sprawą Rafała Raczyńskiego i jego prywatnego obserwatorium pogodowego.

  • Zrujnowany dwór w centrum miasta przestanie straszyć

Zabytek z początku XIX wieku na rogu ul. Batorego i Chopina od lat chylił się ku ruinie, ale niebawem może zostać odrestaurowany. Dworek szpecił swoim wyglądem Starówkę do tego stopnia, że klika lat temu próbowali go ratować internauci, organizując zbiórkę na wykup nieruchomości.

  • Plac zabaw do wymiany

Ogródek jordanowski na terenie Parku Strzeleckiego, czyli ulubione miejsce miejsce zabaw małych tarnowian, zostanie całkowice zmodernizowany. Z placu zabaw usunięte zostaną wszystkie istniejące dotychczasowo urządzenia, a zamiast nich zostaną zamontowane nowe, podzielone na cztery grupy. Każda z nich będzie przeznaczona dla dzieci w innym wieku.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...