Zlikwidowano linię produkcyjną amfetaminy
access_time 2017-05-30 08:00:00
Tarnowscy policjanci zlikwidowali fabrykę środków odurzających na terenie Małopolski. Zabezpieczono ponad 6,5 kilograma amfetaminy, ponad 4 tysiące sztuk tabletek ekstazy, 437 gramów MDMA, kokainę i metyloaminę. Wartość zabezpieczony środków sięga kwoty ponad 300 tysięcy złotych. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani, odpowiedzą przed tarnowskim sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali w Tarnowie kilka osób, które na terenie miasta rozprowadzały środki zabronione. Prowadzone czynności policyjne zmierzały do ustalenia skąd narkotyki trafiały do Tarnowa. Żmudna i długotrwała praca operacyjna pozwoliła na precyzyjne ustalenie tego źródła – okazało się, że narkotyki produkowane są na terenie powiatu krakowskiego. Zatrzymano trzech mieszkańców tego powiatu, którzy w swoich domach wytwarzali narkotyki. Podczas prowadzonych przeszukań ujawniono, że mężczyźni (w wieku od 28-32 lat) na terenie swoich posesji posiadali ponad 6,5 kilograma amfetaminy, 4388 sztuk tabletek ekstazy, 437 gramów MDMA, 10 gramów kokainy oraz 9,6 litra metyloaminy. Był tam również specjalistyczny sprzęt do wytwarzania amfetaminy. Wartość zabezpieczonych środków sięga kwoty ponad 300 tysięcy złotych.

Zatrzymanych doprowadzono ich do prokuratury pod zarzutem posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania specjalnych urządzeń do ich wytwarzania. Ustawodawca w takim przypadku przewiduje karę od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator po zapoznaniu z materiałami skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie do tarnowskiego sądu. Po analizie materiałów sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód.

 

Komentarze...