Kradł, kradł a teraz sobie posiedzi
access_time 2017-04-13 08:00:00
Okradał mieszkańców powiatu tarnowskiego wykorzystując chwilowy brak czujności domowników. Zabierał gotówkę. Jego największym łupem było 12 tysięcy złotych.

Wykorzystując nadarzającą się okazję 50-latek z powiatu limanowskiego wchodził do mieszkań w powiecie tarnowskim. W ten sposób plądrował pomieszczenia znajdujące się zaraz za drzwiami wejściowymi i kradł przede wszystkim gotówkę. Taka sytuacja miała miejsce w Żabnie, gdzie wszedł do domu nie wzbudzając żadnych podejrzeń. Gdy wychodził został zauważony przez domowników, którzy bardzo szybko zorientowali się, że zostali okradzeni. Z mieszkania została zabrana gotówka w wysokości ponad 4000 złotych. W związku z tym rodzina wyszła z domu w poszukiwaniu złodzieja. Po chwili został odnaleziony i przekazany policjantom Komisariatu Policji w Żabnie. Odzyskano część skradzionej gotówki, która wróciła do właścicieli. Policjanci zweryfikowali posiadane informacje, z których wynikało, że złodziej ma więcej takich przestępstw na sumieniu. Udowodnili mu dodatkowo kilka kradzieży na kwoty od kilkuset do 12 tysięcy złotych na terenie powiatu tarnowskiego. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Ponadto okazało się, że dodatkowo był poszukiwany listem gończym przez sąd w Zakopanem do odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za takie same przestępstwa. W związku z tym został osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Żabnie w kierunku art. 278 kodeksu karnego. Za kradzież ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...