Kolejny dealer w rękach tarnowskich policjantów
access_time 2017-04-11 08:24:00
Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali w Tarnowie dwudziestosześciolatka, który w swoim mieszkaniu uprawiał marihuanę. Zabezpieczono specjalny boks do wzrostu roślin oraz susz marihuany z którego można by uzyskać 3000 porcji o wartości ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału do Walki z przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali 26-latka - mieszkańca Tarnowa. Prowadzone przez policjantów czynności jednoznacznie wskazywały na to, że w budynku jest uprawiana marihuana. Jednak dopiero obserwacja pozwoliła na wskazanie właściwego mieszkania. Mężczyzna posiadał w nim specjalny boks, w którym uprawiał rośliny – konopie indyjskie. W idealnie stworzonych warunkach rośliny wzrastały odpowiednio nawilżane, naświetlane i nawożone. Krzewy następnie były suszone. Gdy policjanci weszli do środka zabezpieczyli boks oraz susz marihuany o wadze 758 gramów. Z takiej ilości marihuany można wytworzyć ponad 3000 porcji o wartości ponad 20 tysięcy złotych. Mężczyźnie przedstawiono zarzut określony w art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum. Za posiadanie i uprawę środków odurzających ustawodawca zgodnie z powyższą Ustawą przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. 

Komentarze...