Znów "Prawnik za Darmo" Roberta Wardzały (artykuł sponsorowany)
access_time 2016-10-06 10:33:00
Zgodnie z wieloletnią tradycją organizowania przez Roberta Wardzałę akcji bezpłatnych porad prawnych, przygotowywane jest kolejne tego typu przedsięwzięcie. „Prawnik za Darmo” odbędzie się w piątek, 14 października, w godzinach od 9 do 15 przy Placu Sobieskiego w Tarnowie.

Od niemal siedmiu lat proponuję mieszkańcom Tarnowa i regionu skorzystanie z bezpłatnych porad prawnych. To strzał w dziesiątkę, za każdym razem odwiedza nas sporo ludzi. W sumie to już ponad pięć tysięcy udzielonych porad prawnych – mówi Robert Wardzała.       

A tymczasem, także w ślad za akcją zapoczątkowaną w Tarnowie, od 1 stycznia bieżącego roku ruszyły bezpłatne porady prawne w całym kraju. To efekt prowadzonych w Sejmie od początku 2015 roku prac nad projektem ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej. - Pomysł się sprawdził w Tarnowie. Dzisiaj już funkcjonuje w Polsce, zatacza coraz szersze kręgi – dodaje Wardzała.        

Ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej pozwoliła na uruchomienie w Polsce ponad 1500 punktów, w których adwokat lub radca prawny (a w przypadku organizacji pozarządowych także magister prawa lub doradca podatkowy) przez 5 dni w tygodniu, przez 4 godziny dziennie, udzielają bezpłatnych porad prawnych. Szczegóły na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: http://ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/darmowa-pomoc-prawna/

Artykuł sponsorowany bez możliwości komentowania.

Komentarze...