Święto pracowników Grupy Azoty S. A. - Puchar Zarządu Grupy Azoty zdobyty
access_time 2016-10-02 14:00:00
Główna nagroda trafiła w ręce Grzegorza Czyża z Bogumiłowic. Został on zwycięzcą III Mościckiego Biegu na dystansie 10 km. Kolejne miejsca na podium zajęli Marek Łabuz z Tarnowa oraz Zygmunt Kokoszka z Krakowa.

Była to już trzecia edycja zawodów, której organizatorem było Stowarzyszenie KANON przy współudziale Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów, Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, Rady Osiedla Mościce oraz Towarzystwa Przyjaciół Mościc. Głównym partnerem wydarzenia była Grupa Azoty S. A.

Sobotnia impreza rozpoczęła się biegiem na dystansie 1000 m, w którym swój liczny udział zanotowały dzieci. O godzinie 14.00 wystartowało 182 uczestników biegu na 10 km oraz 65 uczestników biegu na 3 km. Najlepszymi kobietami na trasie dziesięciokilometrowej były Katarzyna Albrycht, Marta Prajzner (obie panie z Krościenka) oraz Magdalena Łączak z Mielca. Bieg na dystansie 3330 m był rozgrywany o Laur Dzielnicy Ogrodów. Nagroda ta trafiła do Roberta Makowca, który na zawody przyjechał z Tuchowa. Pozostałe miejsca na podium zajęli Jarosław Makowiec oraz Piotr Moździerz. Pierwsza trójka kobiet na tej trasie to Katarzyna Kmieć z Perły, Paulina Górak i Celina Kotapka. Pełne wyniki dostępne są na stronie pomiar-czasu.pl.

Po zawodach sportowcy mogli skorzystać z profesjonalnych porad oraz zabiegów fizjoterapeutycznych prowadzonych przez Centrum Rehabilitacji GERONIMO z Tarnowa.

Na zakończenie imprezy przeprowadzono loterię i rozlosowano wartościowe nagrody, które trafiły do zawodników.

Oprócz emocji sportowych nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa oraz zabawy prowadzone przez animatorów. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.

Komentarze...