Internetowi oszuści zatrzymani
access_time 2016-07-25 12:40:00
Dwóch mieszkańców Małopolski wykorzystując sieć internetową oszukiwało Polaków. Wystawiali na popularnym portalu aukcyjnym Allegro przedmioty, których nigdy nie byli posiadaczami. Udowodniono im 5 oszustw na kwotę ponad 3000 złotych. Sprawa ta jednak ma charakter rozwojowy i w dalszym ciągu policjanci przyjmują zawiadomienia o kolejnych oszukanych przez dwójkę mężczyzn.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali dwóch mężczyzn mieszkańców Małopolski, którzy żerując na ludzkiej ufności doprowadzali do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Zamysł oszustów był prosty. Trzydziestotrzyletni krakowianin oraz czterdziestopięcioletni tarnowianin wymyślili sposób oszukiwania polegający na założeniu fikcyjnego NICK-u na popularnym portalu ogłoszeniowym. Nick o nazwie „knawrocki2012” zarejestrowali na nieistniejącą osobę. Pod tą nazwą wystawiali na sprzedaż artykuły elektroniczne najczęściej telefony komórkowe, których nigdy nie mieli. Aby odsunąć w czasie i zatuszować swoje oszustwo wydłużali nawet do 50 dni czas dostawy zakupionego produktu. Ich działalność rozpoczęła się pod koniec września 2015 roku. Tarnowscy policjanci przy pomocy policjantów z Wydziału do Walki z Ceberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali przestępców pod koniec czerwca br. udowadniając im 5 oszustw na kwotę ponad 3000 złotych. Postępowanie jednak jest prowadzone w dalszym ciągu ponieważ oszukani rozproszeni są po całym kraju. Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie pełnej liczby osób poszkodowanych w wyniku tego oszustwa.

Postępowanie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie. Za oszustwo dwóm mieszkańcom Małopolski grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie proszą wszystkie osoby pokrzywdzone, które zawarły transakcję ze sprzedającym o nicku” knawrocki2012”o kontakt z prowadzącym postępowanie (14 ) 628 14 77 lub z sekretariatem wydziału pg. 14 628 12 50 

Komentarze...