Klaudia Fitrzyk wicemistrzynią Polski w boksie
access_time 2016-05-02 08:00:00
Bardzo udanie zakończyły się ostatnie Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie dla zawodniczek Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej, które w Grudziądzu wspierały także Fundacja Global Boxing USA oraz Urząd Miasta Tarnowa.

W mistrzostwach Tarnów reprezentowały trzy zawodniczki: Patrycja Kowalczyk – w kategorii wagowej 48 kg, Łucja Duda – w kategorii 69 kg oraz Klaudia Fitrzyk – w wadze 75 kg.

Wszystkie podopieczne trenerów Aleksandra Maciejowskiego i Janusza Czubana, po raz pierwszy miały okazję zdobywać doświadczenie na tak ważnej imprezie sportowej.

Patrycja Kowalczyk stoczyła walkę z Mistrzynią Polski Pauliną Nowak, z którą przegrała zatrzymując się na etapie eliminacji.

Łucja Duda spotkała się w ringu z Natalią Wojdęcką z KS Copacabana Konin, z którą wygrała w drugiej rundzie przez TKO. Niestety w ćwierćfinale trafiła na Mistrzynię Polski, Młodzieżową Mistrzynię Europy – Weronikę Zakrzewską z Boxing Team Chojnice i mimo dużych ambicji musiała zadowolić się 5 miejscem w kraju.

Najlepiej spisała się Klaudia Fitrzyk, która w eliminacjach pokonała Mistrzynię Polski Kamilę Kłapouch z Boks Team Oława przez TKO w 3 rundzie, następnie w ćwierćfinale wygrała z Emilią Stosio z BKS Skorpion Szczecin na punkty 3:0.

W półfinałach Klaudia zmierzyła się z Sylwią Dubrownik z klubu Pomorzanin Toruń, wygrywając z rywalką przez TKO w 2 rundzie pojedynku. Dochodząc do finału zawodniczka Global Boxing Tarnów trafiła na Vice Mistrzynię Polski Natalię Marczykowską z  Boxing Radom, z którą po zaciętej walce przegrała na punkty 1:2, zdobywając srebrny medal i tytuł Vice Mistrzyni Polski Juniorek 2016.

- Zawody tej rangi wymagały specjalnego trybu przygotowań, o co prócz trenerów dbali nasi sponsorzy. Dzięki takim firmom jak Expert Roczniak, Lombard u Górala, Fitness Forma, The Boston Consulting Group, Hotel Gal, Hymon oraz dużemu zaangażowaniu Stowarzyszenia Wściekli i Głośni, w Ośrodku Boksu Olimpijskiego w Tarnowie można było stworzyć warunki na miarę podium Mistrzostw Polski. Serdecznie dziękujemy - mówią zgodnie trenerzy i zawodniczki.