Wielki sukces siatkarek PWSZ w Tarnowie
access_time 2016-04-20 08:00:00
Siatkarki AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie nie zwalniają tempa. Po wygraniu rywalizacji wśród małopolskich szkół wyższych, zwyciężyły w turnieju półfinałowym strefy C Akademickich Mistrzostw Polski. To oznacza, że zagrają w finale Akademickich Mistrzostw Polski!

W turnieju półfinałowym dla reprezentacji uczelni z Małopolski i Podkarpacia, prawo awansu do finału krajowego mogły wywalczyć jedynie cztery drużyny. Dzięki wygranej w Akademickich Mistrzostwach Małopolski, studentki tarnowskiej PWSZ zostały rozstawione z pierwszego miejsca w grupie B razem z reprezentacjami Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa i Uniwersytetu Medycznego z Lublina.

Tarnowskie akademiczki bez większych problemów dwukrotnie pokonały swoje przeciwniczki (UR Kraków do 11 i do 15, UM Lublin do 13 i 16 punktów) i awansowały z pierwszego miejsca w grupie do fazy ćwierćfinałowej.

W niej zmierzyły się ze znaną sobie z ligi akademickiej reprezentacją Uniwersytetu Jagiellońskiego. W meczu tym bezdyskusyjnie górą były tarnowianki, wygrywając dwukrotnie – do 16 i do 12 punktów. Wygrana ta zapewniła studentkom PWSZ w Tarnowie awans do najlepszej czwórki turnieju, prawo gry w finale i jednocześnie okazję do rewanżu za rok ubiegły, gdyż w półfinale miały rozegrać mecz z drużyną PWSZ Krosno. Mecz ten co prawda wygrały 2:0 (25:16, 25:16) jednak nie mogą mówić o pełni zadowolenia, gdyż drużyna
z Krosna, mając zapewniony awans do finału, wystawiła w meczu drugi skład.

W spotkaniu o pierwsze miejsce tarnowskie akademiczki zmierzyły się z drużyną UMCS Lublin i po dobrym, zaciętym spotkaniu zwyciężyły 2:0 (25:20, 25:20) zapisując jednocześnie nową kartę w historii Uczelni.

- Bardzo cieszymy się z wygrania turnieju półfinałowego, co miało miejsce po raz pierwszy w historii Uczelni. Jestem zadowolony z gry dziewcząt, rozegrały bardzo dobry turniej, który ułożył się po naszej myśli. Graliśmy z meczu na mecz coraz lepiej, gdyż tego wymagały nasze przeciwniczki. Mecz finałowy stał na wysokim poziomie i kibice mieli okazję zobaczyć naprawdę dobre widowisko. Teraz musimy skoncentrować się na przygotowaniach do finału Akademickich Mistrzostw Polski, co dla części zawodniczek nie będzie łatwe ze względu na turniej drużyn walczących o awans do I ligi, ale na pewno te dwa cele uda się pogodzić - komentuje trener tarnowskich akademiczek, Jan Salamon.

Reprezentacja AZS PWSZ zagrała w składzie: Maja Bodzęta, Monika Cichoń, Magdalena Bęben, Kinga Plebanek, Monika Kawa, Inez Pfeifer, Izabela Zemełka, Adrianna Sobczak, Aleksandra Kaczyńska, Patrycja Lipińska, Maja Pelczarska, Paulina Czekajska.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie – awans do Finału AMP

2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – awans do Finału AMP

3. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – awans do Finału AMP

4. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie – awans do

Finału AMP

5. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

6. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

7. Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

8. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

9. Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu

10. Uniwersytet Medyczny w Lublinie

11. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

12. Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Komentarze...