Urodziny kolei w cieniu remontu, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-04-15 08:48:00
Kto się stroił za publiczne pieniądze? Lobby winiarskie naciska na rząd. Znęcanie się i próba gwałtu w pogotowiu opiekuńczym. Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Urodziny kolei w cieniu remontu

Minęło właśnie 160 lat od chwili, kiedy w kłębach pary i dymu, wśród huku, zgrzytu i gwizdu pierwszy parowóz wtoczył się na prowizoryczny jeszcze wówczas tarnowski dworzec kolejowy. Budowa od podstaw 111-kilometrowej „żelaznej drogi”, z usypaniem nasypów, budową mostów i wiaduktów na trasie Kraków- Bochnia-Tarnów-Dębica zajęła niespełna pięć lat. Z pracami uporano się wówczas szybciej niż z trwającą właśnie modernizacją linii, która wlecze się niemiłosiernie już od 2011 roku. I końca nadal nie widać.

  • Kto się stroił za publiczne pieniądze?

Brzostek żyje aferą odzieżową z  lubianą miejscową lekarką w roli głównej. Gdy burmistrz miasteczka przeczytał protokół z audytu przeprowadzonego w Gminnym Ośrodku Zdrowia, włosy na głowie stanęły mu dęba. Jego zdaniem z dokumentu wynika jednoznacznie, iż długoletnia szefowa lecznicy finansowała zakupy w galeriach handlowych za kasę ośrodka. – Przedmiotem zakupu w różnych sklepach były choćby płaszcz, kurtka damska, botki zimowe i inne obuwie damskie, opisywane na fakturach jako „odzież ochronna” – wylicza Wojciech Staniszewski. W sumie audyt wskazuje 19 nieprawidłowości, jakich miała dopuścić się Bożena S. Wśród nich wymiona jest między innymi praktyka przyznawania sobie kilka razy do roku sowitych nagród. – Nie przypuszczałem, że takie rzeczy mogą dziać się w naszym ośrodku zdrowia – mówi burmistrz, który już zwolnił ze stanowiska kierowniczkę ośrodka.

W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:

  • Lobby winiarskie naciska na rząd

Tarnowscy winiarze tworzą lobby, które chce doprowadzić do stworzenia dogodniejszych warunków rozwoju winiarstwa w małych, przydomowych winnicach. Za swojego sojusznika mają posła Michała Wojtkiewicza, który jest prywatnie właścicielem niewielkiej winnicy w Tuchowie. Temu właśnie miała posłużyć konferencja zorganizowana w gmachu Sejmu. Zorganizowała ją Polska Federacja Producentów Wina. Winiarze przygotowali szereg postulatów, których adresatem jest minister rolnictwa.

  • Znęcanie się i próba gwałtu w pogotowiu opiekuńczym

Bartłomiej CH., 18-latek, poniżał współwychowanków, groził im, bił i kopał, jednego z pokrzywdzonych zmusił do przyjęcia dopalacza, innego usiłował zgwałcić. Tego wszystkiego dopuścił się miał podczas pobytu w tarnowskim pogotowiu opiekuńczym. Był za to poszukiwany przez policję. Wcześniej także sprawiał kłopoty. W 2013 roku nie wrócił z przepustki i był także poszukiwany.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

Komentarze...