Używane autobusy ze Szwecji na tarnowskich ulicach, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-04-01 08:02:00
Marsjańską bazę zbudują u nas na wsi. Śmierć dopadła ich na drodze. Wójcik rządzi w KRUS-ie, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Marsjańską bazę zbudują u nas na wsi

Zieleniącą się teraz trawę przykryje warstwa specjalnej glinki. Żeby otoczenie do złudzenia przypominało powierzchnię Czerwonej Planety. Pośrodku wybudowana zostanie baza, w której ochotnicy zamkną się, by prowadzić eksperymenty symulujące życie i pracę na Marsie lub Księżycu. Autorzy unikalnego projektu już poszukują kandydatów na przyszłych astronautów, którzy zamieszkają w Rzepienniku Biskupim. – To nie muszą być specjaliści z astronomii. Od kandydatów oczekujemy dużej dojrzałości, samodzielności myślenia i odpowiedzialności. Mają to być prawdziwi twardziele - zaznacza dr Bogdan Wszołek, właściciel otwartego kilka miesięcy temu obserwatorium astronomicznego w Rzepienniku Biskupim.

  • Śmierć dopadła ich na drodze

Dochodziła godz. 9.25 w Wielką Sobotę. Bracia Kamil i Rafał Pydychowie oraz Kamil Oślizło, w towarzystwie jeszcze pięciu kolegów z drużyny piłkarskiej z Wólki Pełkińskiej jechali na trzecioligowy mecz. Na krętej i mokrej drodze powiatowej w Weryni ich bus nagle wpadł w poślizg. Trzej przyjaciele nie wyszli z niego żywi. Tragedia odbiła się szerokim echem w Pilźnie. W tamtejszym Rzemieślniku piłkę kopali nie tak dawno bracia Pydych: 22-letni Kamil i 27-letni Rafał. Ten młodszy jeszcze w lutym był razem z drużyną z Pilzna. – Namawiałem go, żeby u nas został, on jednak chciał iść do Wólczanki, bo grali tam już dwaj jego bracia – wspomina Marek Fulara, wiceprezes Rzemieślnika Pilzno. Wraz z klubową delegacją będzie dziś na cmentarzu żegnał Kamila i Rafała.

W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:

  • Wójcik rządzi w KRUS-ie

Piotr Wójcik został nowym kierownikiem placówki terenowej KRUS-u w Tarnowie. Wójcik jest radnym miejskim Prawa i Sprawiedliwości. Nowy szef tarnowskiego KRUS-u objął swoje obowiązki 30 marca. Pierwszy dzień w pracy polegał na zapoznaniu się ze swoimi nowymi obowiązkami oraz kadrą kierowniczą i pracownikami placówki. Wójcik powiedział dziennikarzom gazety, że nie planuje w kierowanej przez siebie placówce jakich rewolucyjnych zmian, ani nie zamierza nikogo zwalniać.

  • Używane autobusy ze Szwecji na tarnowskich ulicach

MPK Tarnów miała nadzieję, e w 2017 roku będzie mogła kupić z dofinansowania unijnego 40 nowych autobusów. Konkurs się jednak opóźnia, a potrzeba szybkiej wymiany wysłużonych autobusów. Dlatego spółka, oprócz niedawnego zakupu 5 nowych autobusów Solaris, właśnie sprowadziła ze Szwecji sześć używanych pojazdów. Zdaniem prezesa Jerzego Wiatra pojazdy marki Scania są jednak w dobrym stanie i powinny służyć tarnowskim pasażerom przez kilka lat.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

Komentarze...