Prezydent czytał poezję
access_time 2004-06-21 06:38:36

Przynajmniej kilkunastu poetów obecnych było wczoraj w sali tarnowskiego teatru, gdzie odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Na skrzydłach po drabinie", który organizowany jest przez Polski Związek Niewidomych.

[[fotka1]] Tym razem Krystyna Drozd nie bez przyczyny zaprosiła właśnie poetów, gdyż ich wiersze czytał wczoraj prezydent Bień wraz z aktorką tarnowskiej sceny Ewą Romaniak.

Zanim jednak doszo do czytania wierszy przez prezydenta i aktorkę (dzień wcześniej występowała w Domu Chemika w Mościcach w premierze sztuki o Hance Ordonównie), w holu teatru wystąpiła Justyna Pawłowska z krótkim koncertem skrzypcowym. Na fortepianie akompaniowała jej nauczycielka z SM, Elżbieta Kołodziejczyk.

Z okazji poetyckiego spotkania w teatrze, wydany został także brulion literacki zawierający wiersze poetów, które prezentowane były wczoraj.

Spotkania "Na skrzydłach po drabinie" mają już swoją tradycję. Do udziału w nich już wcześniej zapraszani byli na przykład radni, którzy czytali poezję. Zawsze na sali jest też obecna spora grupa osób zrzeszonych w Polskim Związku Niewidomych.

Nadmieńmy, że podczas niedzielnego spotkania prezentowano wiersze Kazimierza Karwata, Mirosława Przybyły, Anny Szymańczuk, Zdzisława Sumary, Marii Piec-Łepkowskiej, Elżbiety Nowak-Plebanek, Heleny Urbanik, Jerzego Barczyńskiego, Władysława Bożka, Zbigniewa Mirosławskiego, Dariusza Romanowskiego, Stanisława Lisa i Józefa Komarewicza. (Smol)


fot. Janusz Smoliński

Komentarze...