Przedsiębiorca dokształcony
access_time 2004-06-22 08:18:06

W najbliższych dniach tarnowscy przedsiębiorcy powinni zgłosić swój udział w kolejnych dofinansowanych szkoleniach przygotowujących polskie firmy do funkcjonowania na rynku Unii Europejskiej a organizowanych m.in. przez Ośrodek MISTiA w Tarnowie przy ul. Żydowskiej 18 i MISTiA w Krakowie. W Tarnowie do środy przyjmowane są zapisy na kurs "Auditor wewnętrzny systemu HACCP".

Jak informuje kierownik tarnowskiego Ośrodka, Anna Gruszczyńska, szkolenie dla auditorów rozpocznie się już 30 bm w Tarnowie i potrwa do 2 lipca. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich przedsiębiorstw reprezentujących branżę spożywczą, które mają obowiązek wdrożenia w swoich firmach wspominanego systemu.

Szkolenie - pn. "Dotacje dla firm z funduszy unijnych" - organizowane będzie w Tarnowie w dniach od 9 do 10 lipca i pomoże przedstawicielom małych i średnich przedsiębiorstw przygotować się do uzyskania dotacji na inwestycje i usługi doradcze, podnoszące ich konkurencyjność na europejskich rynkach. W drugiej połowie lipca planowane są również trzydniowe "Warsztaty negocjacyjne".

Inną tematyką zajmą się doradcy w Krakowie. Warsztaty w siedzibie MISTiA przy ul. Szlak 73A ( tel. 0-12 633 51 54) przybliżą specjalistyczne zagadnienia związane z wdrażaniem ISO w przedsiębiorstwie. W dniach od 24 do 25 czerwca trwać będzie szkolenie pn. "Zarządzanie jakością w organizacji", od 1 do 3 lipca planowane jest szkolenie - "Auditor w SZJ", tematowi "Księga jakości" poświęcone będą warsztaty w dniach od 12 do 14 lipca a "Roli pełnomocnika w firmie zarządzanej przez jakość " od 22 do 23 lipca.

Wszystkie szkolenia realizowane są przez FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w ramach programu PHARE. Dzięki temu opłata jest znacznie mniejsza od cennika obowiązującego w innych placówkach. Przedsiębiorcy korzystający z usług MISTiA pokrywają z własnej kieszeni tylko 20 proc.rzeczywistych kosztów kursu. Warto więc skorzystać z okazji zdobycia wiedzy i dyplomu. Szkolenia prowadzone są w formie warsztatów, tak aby ich uczestnicy mieli możliwość nabycia praktycznej wiedzy i konkretnych umiejętności przydatnych w firmie.

Szczegóły można uzyskać pod nr tel. 621 22 16 w Ośrodku przy ul. Żydowskiej 18 lub w siedzibie Małopolskiego Instytutu samorządu terytorialnego i Administracji przy ul. Szlak 73A w Krakowie.

(kis)

Komentarze...