Garbusiarskie święto
access_time 2004-06-23 08:38:46

Jedyna w kraju parada volkswagenów garbusów odbędzie się w najbliższą sobotę na ulicach Tarnowa. Uczestniczyć w niej będzie ponad 100 pojazdów.

[[fotka1]] Ich właściciele już od piątku bawić będą się na piątym zlocie organizowanym przez Tarnowski Klub Miłośników Volkswagena "Garbusa". Imprezie patronuje redakcja "Dziennika Polskiego".

Tarnowskich miłośników zabytkowych pojazdów czeka w najbliższy weekend wiele atrakcji. Wszystko za sprawą rozpoczynającego się w piątek piątego jubileuszowego zlotu garbusów. Ich bazą, od piątku do niedzieli, będzie Stado Ogierów w Klikowej. Imprezy towarzyszące temu wydarzeniu odbywać się będą w różnych częściach Tarnowa. Już w piątek zaplanowano nocny wypad na miasto. W sobotę o 9.30 oficjalnego otwarcia zlotu dokona prezydenta Tarnowa - Mieczysław Bień. O 10.30 pierwsze samochody wyjadą na paradę ulicami Tarnowa. Koło 11 kawalkada powinna zaparkować na Rynku.

- Zawsze wtedy rodzi się atmosfera trudna do opisania. Przechodzą mnie ciarki, jak tylko usłyszę ten warkot silników - mówi Janusz Tulicki, prezes Tarnowskiego Klubu Miłośników Volkswagena "Garbusa.

Po chwilowym postoju garbusiarska kolumna uda się na parking pod Hypernovą. Tam odbędą się kolejne konkursy. Od 14 natomiast ich dalszą część zaplanowano w Klikowej. Tam m.in. zaplanowano rywalizację sprawności pojazdów rajdowych, wyścigi na torze przeszkód oraz zabawę do białego rana przy muzyce na żywo. Piknik zakończy się w niedzielę wręczeniem nagród dla najlepszych w poszczególnych konkurencjach, a także wybieraniem najładniej prezentującego się samochodu.

- Te dni będę wielkim świętem posiadaczy motocykli, starych samochodów zabytkowych takich jak: chevrolety, fordy i przede wszystkim "garbusy", nie tylko z naszego kraju, ale także z Ukrainy, Litwy, Słowacji i Niemczech, bowiem stamtąd garbusiarze też obiecali do nas przyjechać - dodaje Janusz Tulicki. (AMIZ)

Komentarze...