Drogowcy usuną znaki
access_time 2004-06-24 06:22:53

Ponad 20 znaków ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę zostanie zdemontowanych na tarnowskich ulicach. Jest to decyzja miejskiego inżyniera ruchu, którą tłumaczy wprowadzeniem nie tak dawno ograniczenia prędkości obowiązującego w terenie zabudowanym do 50 kilometrów na godz.

[[fotka1]] - W tej sytuacji dalsze funkcjonowanie znaków ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na terenie miasta mija się z celem i dlatego będziemy je zdejmować - powiedział nam miejski inżynier ruchu Zdzisław Musiał. - Przed wprowadzeniem nowego przepisu powodowało to stopniowanie prędkości o 20 km, teraz w praktyce nic nie daje.

Znaki ograniczenia prędkości do 40 km będą w związku z tym zdejmowane na ulicach: Zbylitowskiej, Słonecznej, Tuchowskiej, Elektrycznej, Koszyckiej, Wyszyńskiego, Kwiatkowskiego, Chemicznej i Klikowskiej. Nie we wszystkich miejscach na tych ulicach zostaną natomiast zdemontowane. Na ul. Klikowskiej znak ograniczenia prędkości do 40 km na godz. nadal pozostanie w sąsiedztwie szkoły podstawowej, ze względu na bezpieczeństwo dzieci idących tędy do szkoły.

- Znaki ograniczenia prędkości do 40 km na godz. pozostawimy nadal w tych miejscach, które wspólnie z policją uznaliśmy za szczególnie niebezpieczne - poinformował miejski inżynier ruchu Zdzisław Musiał. - Z tych miejsc nie będziemy ich demontować.

Usuwanie tarnowskich znaków ograniczenia prędkości do 40 km potrwa około tygodnia.

(Smol)


fot. Janusz Smoliński

Komentarze...