Zaczarowana budka „it”
access_time 2004-06-24 08:27:32

W sąsiedztwie pojemników na surowce wtórne, stoi budka z ulicy Wałowej w rejonie dworców PKP i PKS. Znalazła w końcu swoje miejsce i przeznaczenie - stała się punktem informacji turystycznej, dla przybywających do naszego miasta gości.

[[fotka1]] Od środy do niedzieli w godzinach od 9.00 do 16.00, mogą oni uzyskać wszelkie potrzebne informacje i zdobyć bezpłatne broszurki informacyjne nt. atrakcji naszego miasta i regionu. W poniedziałki i wtorki budka wypoczywa.


Ma Kraków swoją zaczarowaną dorożkę, może mieć i Tarnów zaczarowaną budkę, co jak człowiek - czasem musi odpocząć


Budka jest trochę brudna i znać na niej patynę czasu. Blacha miedziana, z której została wykonana, wymaga oczyszczenia metodą chemiczną, ale w Tarnowie jest mnóstwo zdolnych ludzi, którzy na pewno sobie z tym poradzą.


[[fotka2]] Nie wiem tylko, czy poradzą sobie z brakiem możliwości zakupu tu planu miasta. Wydawałoby się oczywiste, że w takim miejscu, z takim przeznaczeniem, turysta będzie się mógł zaopatrzyć w plan Tarnowa. Tymczasem, może jedynie zerknąć na pojedynczy egzemplarz będący w dyspozycji pracownika budki, który nawet trudno rozwinąć w tym małym pomieszczeniu. Aby można było sprzedawać mapy, musi być kasa fiskalna… ot i problem.


Miły i sympatyczny Pan z Budki w środę udzielił informacji kilkunastu turystom przybyłym do Tarnowa, którzy pytali najczęściej o zabytki i atrakcje naszego miasta.


 (ejja)

Komentarze...