Makieta obiektu i konsultacje z mieszkańcami.
access_time 2004-06-27 08:02:29

Prezentujemy makietę obiektu, którego budowa jest planowana między osiedlami Westerplatte i Jasna, obok pawilonu-handlowego ELEA. Makietę można zobaczyć w Osiedlowym Klubie Kultury, za blokiem Nr 8 na oś. Westerplatte.

[[fotka1]] Makieta została wykonana przez znanego tarnowskiego modelarza Pana Scheflera. 


Na majowej Sesji RM podjęto uchwałę intencyjną zezwalającą na budowę na tym terenie obiektu o przeznaczeniu handlowo-usługowym, uzależniając ją od przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami obu osiedli. Konsultację trwają. Na liście akceptujących budowę, jest już ponad 100 osób.


 „Cykl prac budowlanych można rozpocząć, kiedy są już wszystkie niezbędne zezwolenia. Ten cykl jest trudny do przewidzenia”- mówi Prezes Zarządu Spółki Fred Tadeusz Bałchanowski.


 Optymistyczny czasowo wariant, to rozpoczęcie w przyszłym roku prac ziemnych i ukończenie budowy obiektu przed Świętami Wielkanocnymi 2006 roku.


Nie przewidziano jeszcze szczegółowo, co będzie znajdowało się w planowanym kompleksie. „Na pewno nie będzie żadnych dyskotek, ani nocnych lokali rozrywkowych uciążliwych dla mieszkańców” – zapewnia Pan Bałchanowski. Obok obiektu mają powstać parkingi i plac zabaw dla dzieci, które usytuowane będą od północnej strony planowanej inwestycji, czyli od strony osiedla Westerplatte.

Komentarze...