Bajśnie - II edycja
access_time 2004-07-05 10:28:23
Pod koniec czerwca 2004 roku ruszyła druga edycja Festiwalu Bajek i Baśni "Bajśnia". Festiwal jest częścią Autorskiego Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży "Szkoła latania" i już zyskał sobie liczne grono sympatyków i zwolenników.

[[fotka1]] Wakacje to idealny czas na ... napisanie bajki. Do końca września tarnowianie mogą przesyłać swoje bajki na Drugi Festiwal Bajek i Baśni "BAJŚNIA". W pierwszej edycji konkursu wzięlo udział ponad 130 osób, dzieci i dorosłych. Ponad 50 opowiadań znalazło się w książce "Bajśnia". W listopadzie pojawi się następna książka z tego cyklu.


Pomysłodawcą i realizatorem fesitwalu jest artysta-rzeźbiarz Jacek Kucaba, organizatorem Pałac Młodzieży w Tarnowie, we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Tarnowa i Miejską Biblioteką Publiczną. Patronat nad Bajśnią objął Prezydent Tarnowa. Ideą "Bajśni" jest pisanie bajek i baśni przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe.


A w drugiej edycji konkursu prace będą oceniane w w trzech kategoriach wiekowych:
- 7 - 14 lat
-15 - 19 lat
- powyżej 20 lat

Prace nie powinny przekraczać 5 stron. Każda bajka musi być opatrzona tytułem i godłem autora.

Prace należy nadsyłać na adres:
Pałac Młodzieży w Tarnowie
ul. Piłsudskiego 24
33 - 100 Tarnów
z dopiskiem "BAJŚNIA"

Na stronie internetowej Miasta www.tarnow.pl znajduje się regulamin konkursu oraz teksty wybranych "bajśni" z I edycji. Zapraszamy!

Komentarze...