Letnie koncerty
access_time 2004-07-07 11:42:08
W najbliższy piątek w Amfiteatrze Letnim odbędzie się kolejny z wakacyjnych koncertów opatrzonych wspólnym hasłem „Koncerty w AmfiQ”. Taką pieszczotliwą nazwę amfiteatru pamiętają jego starsi bywalcy – dzisiejsi trzydziesto i czterdziestolatkowie.

To w czasach ich pierwszej młodości amfiteatr był jedynym miejscem gdzie odbywały się imprezy rozrywkowe na dużą skalę. Tarnowskie Centrum Kultury w tym roku postanowiło powrócić nieco wspomnieniami do tamtych chwil i raz jeszcze zaprosić do Amfiteatru tym razem wszystkie możliwe pokolenia Tarnowian. Program koncertów i zdarzeń kulturalnych jest tak różnorodny, że zaspokoi każdego nawet najbardziej wybrednego widza – zwłaszcza ze na większość imprez wstęp jest wolny. 


[[fotka1]] „Rozpoczęliśmy od bluesa a ścisłej od Nocnej Zmiany Bluesa. W następnej kolejności pragniemy zaprosić wszystkich na wieczór z muzyka rozrywkową i jazzem tradycyjnym, wieczór z muzyką disco i dance, na hiphopowe party z udziałem prawdziwego Didżeja oraz koncert muzyki pop.


Tyle w lipcu, a w sierpniu trochę ciężkiego brzmienia na początek, mini festiwal  letniego kina niezależnego czyli prezentacja 4 pełnometrażowych produkcji Zielonogórskiej Wytwórni AYOY kojarzonej ze sławami kabaretu studenckiego. Zapowiada się wiele atrakcji” – (Tomasz Kapturkiewicz – organizator imprez w amfiteatrze). 


W  najbliższy piątek w amfiteatrze o 20.00 wystąpi doskonale wszystkim znana i lubiana tarnowska grupa Leliwa Jazz Band. Zespół na stałe pracujący w TCK zaprezentuje wszystko to co najlepsze w tzw. Jazzie tradycyjnym. Niech jednak nie odstrasza to nie zainteresowanych jazzem. Leliwa Jazz Band to zespół wykonujący wspaniałe standardy muzyki rozrywkowej , ze świetnym wokalistą, w którego repertuarze znajdują się  sławy polskiej i światowej piosenki. Można więc będzie miło rozpocząć weekendowy wieczór amfiteatrze letnim, do czego serdecznie zachęcają organizatorzy.


W sobotę zaś na tarnowskim Rynku ciąg dalszy wielkiej dixielandowej przygody. Na scenie utytułowanej na południowej stronie Rynku wystąpi słowacka grupa z Bańskiej Bystrzycy pod  tradycyjną słowacką nazwą BB BAND DIXIELAND. To ośmioosobowy bliźniak tarnowskiej Leliwy, tyle, że zamiast wokalisty posiada wokalistkę. Ciekawe co wyszłoby z połączenia obydwu zespołów a  kto wie, być może dojdzie do takiej sytuacji na Rynku.  


Założony przed 10 – cioma laty zespół ma w swoim dorobku trzy płyty i udział w wielu festiwalach i konkursach jazzowych m.in. w Nowym Orleanie, Budapeszcie i w Krakowie na Zaduszkach Jazzowych. BB BAND DIXIELAND wystąpi w sobotę na tarnowskim Rynku o 20.00

Komentarze...