Małe i wściekłe kucyki mechaniczne.
access_time 2004-07-08 15:03:32

Koło „Hypernowej” na ul. Na Błonie, a dokładnie na parkingu supermarketu, do końca września, a więc przez całe studenckie lato, czynny jest tor gokartowy.

[[fotka1]] Tor ma długość około 1000 m, a do dyspozycji chętnych są 3 pojazdy, w tym jeden dla maluchów. Adrenalina na wyścigowym torze nie jest niestety tania - 6 minut jazdy gokartem kosztuje 10 zł, ale jak mów Pan Rafał Kawior, właściciel toru, cena uwarunkowana jest oczywistymi kosztami, które ponoszą organizatorzy tego przedsięwzięcia.


Sam gokart jest bardzo prostym pojazdem, i bardzo łatwo jest nauczyć się nim jeździć Może właśnie tutaj powinni zaczynać jazdy przyszli kierowcy, zanim wyjadą na miasto L-ką na kursie samochodowym. Kierownica, gaz i hamulec - to wszystko, z czym trzeba się oswoić, aby pomknąć na torze. Z gokartem poradzi sobie już 5-latek. Jeżdżą na torze dzieci, młodzież, panie i panowie w każdym wieku. W ciągu dnia korzysta z toru kilkadziesiąt osób, a najwięcej chętnych na wyścigi mechanicznymi kucykami jest w weekendy.


Niebawem, jak zapowiada Pan Kawior, odbędą się Mistrzostwa Tarnowa w Kartingu. Rozegrane zostaną one w poszczególnych grupach wiekowych i każdy tarnowianin będzie mógł spróbować zdobyć tytuł Mistrza Tarnowa. O terminie zawodów powiadomimy was, gdy organizatorzy ustalą już konkretną datę. 


Tor czynny jest od godziny 10.00 do 22.00.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A