Tydzień na torach
access_time 2004-07-20 07:33:39

Przed żużlowcami Unii Tarnów bardzo intensywny tydzień. Jaskółki będą startować zarówno na torach krajowych, jak i zagranicznych. Janusz Kołodziej i Tomasz Gollob pojadą o finały: mistrzostw świata juniorów oraz mistrzostw Polski.

Wtorek

Dziś koniec eliminacji młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski. Paweł Baran i Marcin Rempała wystąpią w turnieju w Lublinie. Nasi zawodnicy już wcześniej zapewnili sobie awans do finału.

Dziś jeździ liga szwedzka. Janusz Kołodziej w barwach Rospiggarny Hallstavik jedzie do Vastervik na mecz z drużyną Tomasza i Jacka Gollobów. Tony Rickardsson i jego Masarna Avesta wybierają się do Norkopping na pojedynek przeciwko słabo jeżdżącej Vargarnie z Jasonem Crumpem w składzie.

Czwartek

W Łodzi i Krośnie rozegrane zostaną półfinały indywidualnych mistrzostw Polski. Największe szanse na awans do finału, który 15 sierpnia odbędzie się w Częstochowie, ma Tomasz Gollob. Nasz najlepszy zawodnik wystąpi w Łodzi. Pozostała trójka Jaskółek w turniejach półfinałowych to zawodnicy rezerwowi. Grzegorz Rempała i Robert Wardzała również pojadą do Łodzi. Z kolei Marcin Rempała wystąpi w Krośnie.

Sobota

W austriackim Wiener Neustadt odbędzie się półfinał mistrzostw świata juniorów. O osiem miejsc premiowanych awansem do finału (11 września, Wrocław) walczyć będzie m.in. Janusz Kołodziej.

Niedziela

Rusza play off w ekstralidze. W Tarnowie Unia zmierzy się z Apatorem Toruń. Początek o godz. 17. (BD)

Komentarze...