Unia - Apator Toruń, niedziela godz. 17
access_time 2004-07-24 07:18:25

Meczami Unia - Apator i Włókniarz - WTS Wrocław jutro zainaugurowana zostanie runda play off w ekstralidze żużla. Torunianie zapowiadają najmocniejszy skład. Również gospodarze "wytoczą" swoje najcięższe działa.

Jaskółki na dziś zaplanowały wspólny trening. Na torze w Mościcach jeździć ma Tony Rickardsson i bracia Gollobowie. Zabraknie tylko Janusza Kołodzieja, który startuje w półfinale Mistrzostw Świata juniorów w Austrii.

Tony Rickardsson po chwilowych kłopotach zdrowotnych we wtorek poprowadził do zwycięstwa Masarnę Avesta w meczu w Norkoping. Świetnie w Skandynawii pojechał Jacek Gollob, zdobywając 14 punktów. - Jackowi po kontuzji cały czas jeszcze brakuje objeżdżania - mówi o aktualnej dyspozycji brata Tomasz Gollob. - We wtorek na trudnym torze w Vastervik w mocnej stawce pojechał bardzo dobrze. Ma dobry sprzęt i tak samo w kraju powinien notować coraz lepsze wyniki także na obcych torach.

Goście, którzy w tabeli zajmują czwarte miejsce i mają aż 9 punktów straty do Unii, awizują start lidera Grand Prix, Jasona Crumpa. Czwartkowe półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski pokazały, że w wysokiej formie są Piotr Protasiewicz i Wiesław Jaguś. Nieco słabiej jeździ ostatnio Tomasz Bajerski. Para młodzieżowców gości to tak jak nasi juniorzy: czołówka krajowa. Adrian Miedziński dziś jeździ w półfinale mistrzostw świata juniorów w Szwecji.

Prezes Szczepan Bukowski liczy na wygraną: - Nie będzie to łatwe zadanie, bo w porównaniu do meczu sprzed dwóch tygodni na pewno lepiej pojedzie Crump, który wtedy z trudem zdążył na mecz. Jaguś trzy punkty w meczu ligowym zdobywa raz na jakiś czas. Mam nadzieję, że widowisko będzie nie mniej interesujące niż poprzednia potyczka. Z wyłączeniem oczywiście incydentu w XIV biegu z udziałem Tomasza Golloba i Tomasza Bajerskiego. I tu jest apel do kibiców. Zapomnijmy o tamtym zdarzeniu. Przyjdźcie na stadion kibicować swojej drużynie w drodze do najcenniejszego w historii klubu trofeum. Prawdziwi kibice nie chcą, aby nieodpowiedzialne jednostki sprawiły kłopot naszej drużynie. Z myślą o kibicach, mimo atrakcyjnych meczów play off, nie podnosimy ceny biletów. Przyjdźcie na stadion i bądźcie uczestnikami dobrego widowiska.

Składy na mecz Unia - Apator:

Unia: 9. Tony Rickardsson, 10. Robert Wardzała, 11. Jacek Gollob, 12. Grzegorz Rempała, 13. Tomasz Gollob, 14. Marcin Rempała, 15. Janusz Kołodziej.

Apator: 1. Piotr Protasiewicz, 2. Tomasz Bajerski, 3. Wiesław Jaguś, 4. Arkadiusz Kalwasiński, 5. Jason Crump, 6. Karol Ząbik, 7. Adrian Miedziński.

(BD)

Komentarze...