Wakacje z biblioteką
access_time 2004-07-27 06:47:42

Zbliżamy się do półmetka wakacji. Jak zwykle bibliotekarze zapraszają dzieci i młodzież do pożytecznego spędzenia czasu z książką, przyborami do malowania, aparatem fotograficznym itd. Utalentowane dzieci mają pole do popisu, zawsze pod okiem instruktora znajdą ciekawe zajęcie. Spotkania odbywają się od wtorku do piątku, w godz. od 12 do 14.

W Filii nr 2 przy ul. Gumniskiej właśnie o tej porze trwają zajęcia edukacyjno-rozrywkowe pt. "Sztuka i czas". Uczestnicy tworzą albumy plastyczno-literackie. W Filii nr 4 przy ul. Pracy 4c odbywają się zabawy literacko plastyczne pod hasłem: "W krainie słońca i uśmiechu", dzieciom spodoba się zabawa z kredą. Na chodniku przed biblioteką malują ilustracje do bajek. W Filii nr 5 przy ul. Zagumnie można wypełnić czas oryginalnym zajęciem tworzenia origami. Tutaj odbywają się także seanse filmów video - prezentowane są bajki, filmy przygodowe i lektury. W Filii nr 8 przy ul. Traugutta 1 można zaszyć się w "kąciku poezji i prozy" i posłuchać z kaset magnetofonowych bajek i wierszy. W Filii nr 9 przy ul. Krzyskiej 116 odbywają się zabawy literackie, a w Filii nr 12 przy ul. Klikowskiej 6 - można zagrać i posłuchać baśni. Filia przy ul. Westerplatte 8a zaprasza do udziału w zabawach literackich , słownych i pisemnych. Biobliotekarze Filii przy ul. Romanowicza 38 przygotowują z dziećmi przedstawienia kukiełkowe .

Na najmłodszych czeka w czwartek "Kącik Kubusia Puchatka" (od 11 do 12) w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Staszica 6. W tym samym dniu i porze czynny jest "Kącik Misia Uszatka" w Filii przy ul. Romanowicza i "Kącik Krasnoludków" w Filii przy ul. Starodąbrowskiej 4.

Oferta bibliotekarzy, ich zaangażowanie w stworzenie atrakcyjnej rozrywki, zapewnienie opieki są zachętą do traktowania biblioteki jak drugiego domu, a stąd już krok do systematycznego czytania lektury.

(kis)

Komentarze...