Lądowisko ruszy w przyszłym roku
access_time 2004-08-13 01:30:47

Lądowisko Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej pod górą św. Marcina ruszy z rozmachem od przyszłego roku. Obecnie trwają przygotowania związane z rozbudową infrastruktury.

-Chcemy kupić drugi samolot, potrzebny jest również hangar, w którym byłby przechowywany sprzęt oraz stacja paliw. Ten rok poświęcamy jeszcze na rozruch, do przyszłego nasze plany powinny zostać zrealizowane, a pełną działalność chcemy rozpocząć od wiosny 2005 roku - mówi Aleksander Rajski, prezes Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej.


Na razie na lądowisku niewiele się dzieje. Choć korzysta niego na przykład żużlowiec Tomasz Gollob, który przylatuje do Tarnowa z Bydgoszczy na mecze. Natomiast zainteresowanie korzystaniem z lądowiska jest duże, sporo osób zwraca się do stowarzyszenia z pytaniem o możliwość wylądowania w Tarnowie.


Prezes Rajski dodaje również, że wszystkie formalności związane z uruchomieniem lądowiska zostały załatwione, a wymagania spełnione. Ucichły także protesty ekologów i mieszkańców pobliskiego osiedla. - Myślę, że ubiegłoroczny pokaz przekonał wszystkich, że chodzi w tym przypadku o małe, lekkie samoloty, które są ciche. Nawet, gdy ruszymy z działalnością na większą skalę, to nie będzie tu przylatywać duża ilość samolotów. Będzie to kilka lotów dziennie - podkreśla prezes.


Planuje już również atrakcyjne rozpoczęcie przyszłorocznego sezonu. Na przełomie kwietnia i maja mają się odbyć trzydniowe pokazy lotnicze, połączone z piknikiem, tak, by wszyscy tarnowianie, którzy będą zainteresowani, mogli wziąć udział w imprezie. Będzie można obejrzeć prezentacje pilotów krajowych, zaproszeni zostaną również goście zagraniczni. Będzie także możliwość skorzystania z przelotu nad miastem.


(baja)

Komentarze...