W rocznicę Cudu nad Wisłą.
access_time 2004-08-13 09:09:00

Zbliża się 84 rocznica Cudu nad Wisłą. 15 sierpnia, w Tarnowie odbędą się uroczystości i imprezy związane z tym wydarzeniem. Zobacz program.

84 rocznica Cudu nad Wisłą w Tarnowie - 15 sierpień 2004 r.Program oficjalnych obchodów święta.


 


godz. 12.00 - Msza św. w intencji Ojczyzny - Bazylika Katedralna (z udziałem Dziewczęcego Chóru Puellae Orantes)


godz. 13.00 - Uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych, gości, mieszkańców miasta (z udziałem Orkiestry Dętej Zakładów Azotowych)
godz. 13.15 - Uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Złożenie kwiatów, wystąpienie Prezydenta Miasta TarnowaImpreza towarzysząca na tarnowskim Rynku:


 


Prowadzenie Magdalena Drobot  - Radio RDN Małopolska


godz. 17.00 - Program dla dzieci „W poszukiwaniu Małego Pottera” w wykonaniu Teatru Iluzji Cornelli.

Teatr Iluzji- w wykonaniu zawodowej grupy Cornelli, który poprzez świat iluzji i magii pozwala widzowi przenieść się w inny świat. W programie wiele atrakcyjnych sztuk nowoczesnej iluzji, m.in.: Największa atrakcja wybór małego czarodzieja! Niesamowita zręczność rąk ( prestidigitacja ), manipulacje kartami, niespotykana dotąd sztuka z ośmioma obręczami, tresura małpki rasy jawajski makak, pojawienie żywego psa z kolorowych kostek, pojawienie zaczarowanych królików oraz wspaniała zabawa z publicznością - iluzjoniści odkrywają niektóre tajniki magii. Całość magic-show oprawiona jest choreograficzne i muzycznie. Program został przygotowany z myślą o dzieciach, młodzieży jak i dorosłych.


 


godz. 18.30 - Koncert muzyki kameralnej w wykonaniu kwintetu dętego Cracow Brass Quintet


 


Cracow Brass Quintet powstał w 2002r. i działa w oparciu o tradycję takich kwintetów jak Canadian Brass Quintet, Empire Brass Quintet czy London Brass. Zespół tworzą młodzi muzycy pracujący na stałe w Filharmonii Krakowskiej i NOSPR w Katowicach: Adam Szymczyk i Michał Warzecha grający na trąbkach, Paweł Dziewoński na rogu, Paweł Cieślak na puzonie i Jakub Urbańczyk na tubie.


W repertuarze kwintetu znajdują się utwory z epoki renesansu przez barok aż do muzyki współczesnej. Są to zarówno transkrypcje znanych arcydzieł jak i mistrzowsko napisane utwory na kwintet blaszany. Dużym zainteresowaniem  w repertuarze Kwintetu cieszy się jazz i utwory z pogranicza jazzu. Poza działalnością koncertową CBQ bierze udział w koncertach charytatywnych, warsztatach i lekcjach pokazowych.


Organizatorami obchodów rocznicy Cudu nad Wisłą są: Wydział Kultury Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...