Gmina Tarnów. Nowe, lepsze drogi
access_time 2004-08-16 08:23:44

W gminie Tarnów rozpoczęły się wielkie, drogowe inwestycje. Właśnie zakończono asfaltownie tzw. Osicza w Błoniu. Wkrótce nowy wygląd zyskają ulice w Zbylitowskiej Górze, Zgłobicach oraz Koszycach Wielkich.

Wakacje w gminie Tarnów sprzyjają inwestycjom. Niezbędne prace wykonywane są w kilku szkołach. Dużo dzieje się też w drogownictwie. Właśnie zakończyło się długo oczekiwane, przez mieszkańców Błonia asfaltowanie 195 metrów drogi tzw. Osicza. Prace kosztowały 73 tys. zł. Ich finału doglądali wójt gminy Tarnów, Piotr Molczyk i sołtys Błonia, Antoni Batko.


Jednak to nie ostatnia "drogowa" inwestycja w gminie. W Tarnowcu na ul. Sportowej kończy się wykładanie kilometra asfaltu. Dzięki temu bez problemu będzie można dojechać na tamtejszy stadion. W tym sołectwie na asfaltowanie czeka 200 metrów ulicy Nadbrzeżnej. Roboty zakończą się w połowie sierpnia.


163 metry asfaltu pojawią się również w Zbylitowskiej Górze przy ulicach Azaltowej i Moszczyńskiego. Finał prac planowany jest na początek września. Natomiast jeszcze przed październikiem nowy wygląd zyskają ulice Długa w Zgłobicach oraz Graniczna w Koszycach Wielkich.


- Drogi to bolączka wielu samorządów. Za własne pieniądze nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkich inwestycji, staramy się etapami poprawiać ich stan. Chcielibyśmy, żeby były w jak najlepszym stanie. Ma to dla nas duże znaczenie. Im lepsza infrastruktura, tym szybciej atrakcyjność naszej małej lokalnej ojczyzny wzrasta - mówi Piotr Molczyk, wójt gminy Tarnów. (AMIZ)

Komentarze...