Wyniku Turnieju Szachowego
access_time 2004-08-16 08:39:55
w Amfiteatrze  Letnim w Tarnowie  rozegrany został  kolejny już  turniej  szachowy  przez  Tarnowskie  Centrum  Kultury ,  Parafialny  Uczniowski  Klub Sportowy bł. Karoliny  oraz  Stowarzyszenie  Rodzin  Katolickich  przy  parafii  bł. Karoliny. W turnieju udział wzięło 42 osoby, w  tym 24 juniorów. Turniej  rozegrany  został  systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie 9-ciu rund.

Czas gry wynosił na rozegranie jednej partii  30 minut (  2 x 15 min ). W  wyniku  6 - ścio  godzinnych  zmagań  przy  szachownicy końcowe wyniki przedstawiają się następująco :


















































































































































































































































































































miejsce


 Imię i nazwisko


miejscowość


punkty


pomocnicze


uwagi


     1


Jerzy Markiewicz 


Tarnów


 8pkt


 


senior


     2


Michał Smoła  


Skrzyszów


 7pkt  


 


junior


     3


Mateusz Markiewicz  


Tarnów


6,5 pkt      


37,5


junior


     4


Krzysztof Niemiec 


Janowice


6,5 pkt       


34,0  


senior


     5


Piotr Tworzydło   


Tarnów


6,5 pkt       


33,5


junior


     6


Jacek Tyrka  


Bochnia


6,0 pkt      


32,0


senior


     7


Andrzej Kawula  


Tarnów


6,0 pkt  


31,0


senior


     8


Marek Lis 


Czarna


5,5 pkt       


30,0


junior


     9


Ryszard Dąbrowski 


Mielec


5,5 pkt     


29,5


senior


    10


Tadeusz Płonka         


Bochnia


5,5 pkt      


27,5


senior


    11


Mariusz Kilian             


Tarnów


5,5 pkt      


25,5


junior


    12


Karol Marzec                


Bochnia


5,0 pkt       


30,5


senior


    13


Jan Cichowski               


Tarnów


5,0 pkt      


29,0


senior


    14


Wacław Szymura           


Tarnów


5,0 pkt    


26,0


senior,wygrał z Józefem Szelągiem


    15


Józef Szeląg                 


Biadoliny


5,0 pkt      


26,0


senior


 16-17


Marcin Tyrka       


Bochnia


5,0 pkt       


25,0


junior


 16-17


Andrzej Binek      


Tarnów


5,0 pkt    


25,0


senior


    18


Krzysztof Ciuruś      


Łysa Góra      


5,0 pkt     


24,0


senior


    19


Krzysztof Kraszewski  


Tarnów


5,0 pkt      


23,0


junior


    20


Ryszard Peret        


Mielec


4,5 pkt        


23,5


senior


    21


Filip Jasiak             


Tarnowiec


4,5 pkt        


21,0


junior


    22


Bogumił Stanek     


Tarnów


4,5 pkt        


20,0


senior


    23


Wiktor Mazur         


Tarnów


4,5 pkt         


17,0


senior


    24


Eugeniusz Pietrzykowski 


Tarnów


4,0 pkt    


25,0


senior


    25


Karol Nosal            


Rzezawa


4,0 pkt         


21,5


junior


    26


Kacper Nosal            


Rzezawa


4,0 pkt        


21,0


junior


    27


Krzysztof Lis          


Czarna


4,0 pkt       


20,0


senior


    28


Artur Dworak         


Tarnów


4,0 pkt        


19,0


junior


    29


Przemysław Janus   


Czarna


4,0 pkt       


18,0


senior


    30


Katarzyna Cyboran  


Czarna


4,0 pkt       


17,5


juniorka


    31


Mariusz Urbański   


Szczepanowice


4,0 pkt       


17,0


junior


    32


Stanisław Kilian      


Tarnów


4,0 pkt      


15,0


senior


    33


Aneta Dworak     


Tarnów


4,0 pkt        


12,0


juniorka


    34


Jacek Czaja       


Czarna


3,5 pkt         


19,0


junior


    35


Marcin Smoła      


Skrzyszów


3,5 pkt         


18,0  


junior


    36


Radosław Janus   


Czarna


3,5 pkt       


15,0     


junior


    37


Leszek Dworak    


Tarnów


3,0 pkt          


18,0


senior


    38


Konrad Gawiec   


Borowa               


3,0 pkt         


17,0


junior


    39


Adrian Stopiak    


Bystra 


3,0 pkt           


10,0


junior


    40


Patryk  Michoń    


Czarna


2,0 pkt          


10,0


junior


    41


Andrzej Kilian      


Tarnów


1,0 pkt          


 


junior


    42


Dominika Kilian    


Tarnów


0,0 pkt         


 


juniorka, najmłodsza uczestniczka – 6 lat


 


O kolejności miejsc i nagród w przypadku uzyskania przez kilku szachistów jednakowej ilości punktów decydowała punktacja pomocnicza polegająca na sumowaniu punktów z rundy na rundę. Nagrody na ww turniej zabezpieczyło TCK Tarnów . Nad całością turnieju nadzór sprawowali : Wiesław Kasperek, Małgorzata Kasperek, Paweł Kasperek, którzy równocześnie sędziowali ten turniej.



Kolejny turniej szachowy w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie rozegrany zostanie w najbliższą sobotę tj. w dniu 21.08.2004 r. o godzinie 10.00.W turniejach szachowych mogą wziąć udział wszyscy szachiści bez względu na posiadaną kategorię szachową, przynależność klubową i miejsce zamieszkania.



Na pochwałę zasługuje system rozgrywek w turniejach, gdyż rozgrywane one są systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie 9 – 11 rund. Nikt nie odpada po żadnej rundzie. Każdy szachista gra w swojej grupie punktowej, przy czym jest generalna zasada, że z tym samym partnerem można się spotkać przy szachownicy tylko jeden raz.

Komentarze...