Indeks Wolności Gospodarczej: miejsce 56 - Polska
access_time 2004-08-17 20:36:42

Media poinformowały kilka dni temu o kontrofensywie biurokracji. Powód? Ustawa o wolności gospospodarczej wymusza na służbach skarbowych pisemną interpretacje przepisów, których podatnik mógłby się trzymać. Podatnik miał nie być karany, gdyby interpretacja uległa zmianie...

Czy Polska jest krajem w którym prowadzenie firm jest zadaniem łatwym? Czy Polacy mają szansę na pokonanie plagi bezrobocia pod rządami nowej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej? Czy wolność gospodarcza ma wpływ na dobrobyt obywateli? Czy ustawa Rakowskiego i Wilczka kończąca okres PRL-u dawała więcej swobody niż najnowsza ustawa  Parlamentu III RP?

Na te i inne pytania odpowie w trakcie wykładu p.t.:  "Ustawa o wolności gospodarczej - fakty i mity" mgr Maciej Wietrzyk, prawnik i przedsiębiorca, wiceprezes Oddziału Tarnowskiego Unii Polityki Realnej, członek władz krajowych Stowarzyszenia KoLiber.

Wykład rozpocznie się w najbliższy czwartek, 19 sierpnia 2004 o godz. 19.15 w siedzibie Oddziału Tarnowskiego UPR przy ul.Goldhammera 4. Wstęp wolny.
Komentarze...