wernisaż Twojej & naszej fotografii
access_time 2004-08-18 19:04:45

 Zapraszamy na „wernisaż Twojej & naszej fotografii”, który odbędzie się 28 sierpnia 2004r w tarnowskiej kawiarence „do rzeczy” (ul. Wałowa 29 – wejście od Placu Rybnego). Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

Zdarzenie to zostało zorganizowane przez stowarzyszenie „my niezależni” zrzeszające młodych niezależnych tarnowskich twórców. Jest ono owocem naszych przemyśleń i realizacją statutowych celów, które wynikają bezpośrednio z naszych potrzeb.Nie znajdą tu Państwo znanych nazwisk. Prezentujemy bowiem twarze świeże, ambitne, wyjątkowe i pełne pasji. Przedstawimy fotografie m.in. Mateusza Dyngosza, Zbyszka Oćwieji, Weroniki Podmostowej, Anny Gabrieli, braci Słowików i Miszy Bezdomnego oraz wielu innych twórców, którzy zechcą przyjść i pokazać swoje prace bowiem wernisaż jest przede wszystkim zaproszeniem, dla wszystkich tych, którzy kochają robić zdjęcia i chcą je zaprezentować. Wernisaż ma formę otwartą – stąd zapraszamy Wszystkich do przyniesienia   i zawieszenia  swoich zdjęć. Temat i forma ekspozycji dowolna.Ideą wernisażu jest pokazanie prac ludzi, którzy zajmują się fotografią nie zawodowo, a z zamiłowania – jest to ich życiowa pasja – i to właśnie chcemy pokazać.Wychodząc z tym projektem chcemy zachęcić młodych ludzi do odnalezienia w sobie pasji tworzenia, chcemy, by przede wszystkim mogli zaprezentować szerszej publiczności swoje umiejętności. Istotnym celem jest również kształtowanie świadomości potrzeby rozwijani działalności artystycznej młodych ludzi oraz wsparcia młodych twórców, którzy  chcą na własny sposób, niezależnie patrzeć na otaczający ich świat i samemu go nazywać,     w ich dążeniach i aktywności. Dlatego stawiamy przede wszystkim na niezależność myśli twórczej, autentyczność zapisu rzeczywistości, nieufność.


             
Fotografia?  Skąd nagle tak wielkie zainteresowanie nią?To bowiem na kliszy, kliszy pamięci zatrzymywane są te niejednokrotnie nieuchwytne dla zmęczonego codzienną szarością oka ludzkiego, momenty, które potrafią zmienić nasze życie, nadać mu barwę i sens.Serdecznie zapraszamy na organizowany przez nas wernisaż.
                                                           

Małgorzata Budzik, my niezależni
myniezalezni@interia.pl
Komentarze...