Mineralna na dzieci
access_time 2004-08-19 07:47:30

Już za niecały tydzień wielkie rozdawanie wody mineralnej za wolne datki organizuje radio RDN Małopolska. Będzie to druga tego typu akcja w Tarnowie. Tym razem odbędzie się na parkingu przy "Hypernovej" i będzie połączona m.in. z rozdawaniem pięciu tysięcy gratisowych kiełbasek.

W ubiegłym roku pierwsza tego typu akcja odbyła się w Tarnowie na pl. Sobieskiego. W tym roku zmieniła się nieco jej formuła i miejsce. Na przykład popularny prezenter RDN-u, Jerzy Olszówka, rozdający mineralną za wolne datki, nie będzie już tkwił przez całą dobę na rusztowaniu, ale obecny będzie cały czas na scenie. Choć nadal będzie ją mógł opuścić tylko w sporadycznych przypadkach.

- Chcemy tego typu akcję organizować cyklicznie co roku na zakończenie wakacji - tłumaczy Paweł Jucha z Radia RDN-Małopolska. - Na czas jej trwania przygotowaliśmy wiele atrakcji w postaci m.in. pięciu tysięcy darmowych kiełbasek z grilla, rozdawanych w sobotę i niedzielę, pokazów walk rycerskich czy też darmowych przejazdów na karuzeli lunaparku. Będzie można nawet strzelać do żywego rycerza z łuku


Akcja anonsowana już od pewnego czasu na łamach tarnowskich gazet została nazwana "Manią rozdawania". W czasie jej trwania organizatorzy planują rozdać 15 tysięcy półtoralitrowych butelek wody mineralnej. A uzyskane w ten sposób pieniądze chcą przeznaczyć na potrzeby niepełnosprawnych dzieci z Jadownik Mokrych, zakup przyborów szkolnych dla wychowanków tarnowskiego Domu Dziecka oraz na potrzeby przedszkola artystycznego nr 34 w Tarnowie. Rozpoczęta w tym celu w przyszłą środę akcja potrwa aż do niedzieli włącznie i zakończy się koncertem "Brathanków".


W czasie "Manii rozdawania" przewidziano także loterię fantową dla wszystkich tych, którzy wezmą mineralną za minimum 10 zł. Każda taka osoba otrzyma kupon, na który będzie mogła wygrać jeden z trzech rowerów górskich. Losowanie odbędzie się w niedzielę, 29 sierpnia, po koncercie "Brathanków". Rozpocznie się on o godz. 17. Tekst i fot. (Smol)

Komentarze...