Wracają studia magisterskie
access_time 2004-11-27 08:14:17

Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie otrzymała decyzję Ministra Edukacji Narodowej i Sportu przywracającą uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie i marketing. Tym samym rozpoczął się nabór na studia uzupełniające magisterskie ...

Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie otrzymała decyzję Ministra Edukacji Narodowej i Sportu przywracającą uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie i marketing. Tym samym rozpoczął się nabór na studia uzupełniające magisterskie.

W uzasadnieniu MENiS napisano, że podstawą do udzielenia pozwolenia jest pozytywna decyzja Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Wydana ona została po zapoznaniu się z koncepcją kształcenia, planami studiów i programami nauczania, bazą materialną i dydaktyczną oraz prowadzoną działalnością badawczą. Spełnione zostały również wymagania kadrowe określone przez MENiS.

Uczelnia już wcześniej rozpoczęła zbieranie informacji od osób zainteresowanych podjęciem studiów magisterskich. Teraz do tych osób wysłane zostaną oficjalne zawiadomienia o możliwości podjęcia studiów na kierunku Zarządzanie i marketing. Wstępnie chętnych było koło stu osób. - Liczymy na to, że do tej grupy dołączy jeszcze spora rzesza absolwentów studiów licencjackich, którzy czekali na oficjalną decyzję ministerstwa. Wszyscy oni będą mogli studiować już od najbliższych dni, bowiem, przewidując taką możliwość, mieliśmy przygotowaną obsadę i plan zajęć - podkreśla prof. Stanisław Belniak, rektor MWSE.

Decyzja MENiS nie określa terminu posiadania przez uczelnię uprawnień. Oznacza to, że MWSE, po uzyskaniu pozytywnych decyzji organów kontrolnych i nadzorczych na studiach licencjackich i magisterskich ma uprawnienia formalne do prowadzenia szkoły wyższej. (baja)


Dziennik Polski

Komentarze...