Dopiero w 2006 roku
access_time 2004-11-10 11:22:08

W planach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad budowa obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej przewidziana jest na lata 2007-9. Niezależnie od tego ma być prowadzone poszerzanie drogi krajowej nr 73 Tarnów - Kielce.

W przyszłym roku modernizacja "krajówki" od strony północnej najprawdopodobniej dotrze do mostu na Wiśle graniczącego z województwem świętokrzyskim. - W roku następnym planowane jest rozszerzanie drogi. Nie wiadomo na razie, który odcinek będzie pierwszy: Tarnów - Dąbrowa, czy Dąbrowa-Szczucin. Z uwagi na większe natężenie ruchu będzie to raczej odcinek pierwszy - mówi burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Stanisław Początek.


Nowa jezdnia ma mieć 7 metrów szerokości, w tym 2-metrowe pobocza. Samorząd Dąbrowy wystąpił do GDDKiA także z prośbą o remont nawierzchni ciągu drogi nr 73 przebiegającej przez miasto, której modernizacja "krajówki" nie przewiduje. Jest ona mocno zniszczona, a miejscami tworzą się duże pęknięcia. Natomiast obwodnicy Dąbrowa doczeka się dopiero za cztery lata. (baja)


Dziennik Polski

Komentarze...