Stadion Unii już miasta
access_time 2004-12-29 07:48:00

Zakłady Azotowe przekazały Urzędowi Miasta stadion żużlowy Unii Tarnów. Oficjalne przekazanie obiektu odbyło się wczoraj w siedzibie mościckiej fabryki. Miasto stało się właścicielem obiektu w wyniku podpisanego aktu notarialnego.

O przekazaniu przez "Azoty" stadionu Unii-Tarnów miastu mówiło się już od pewnego czasu. Zdania na ten temat były podzielone. Dla magistratu komunalizacja obiektu sportowego będzie bowiem oznaczała dodatkowe koszty z tytułu utrzymania obiektu. Ma mieć natomiast również charakter prestiżowy.


Według wiceprezydenta Wojciecha Magdonia przejęcie stadionu oznaczać będzie większy prestiż dla Tarnowa jako ośrodka miejskiego.Urząd Miasta Tarnowa, już jako właściciel obiektu sportowego w Mościcach, zamierza w przyszłym roku ubiegać się o pieniądze na zamontowanie oświetlenia stadionu. W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta zaplanowano już na ten cel kwotę ponad miliona zł.Jedynie połowa tej kwoty, 535 tysięcy zł, ma pochodzić z budżetu miejskiego. Pozostałe pieniądze na oświetlenie stadionu w Mościcach to będą pieniądze pomocowe Unii Europejskiej. W następnych latach w planach jest dalsza modernizacja i unowocześnianie obiektu.Zarówno żużlowcy, jak też Zakładowy Klub Sportowy Unia-Tarnów, będą teraz dzierżawić obiekt od samorządu miejskiego na podstawie osobnych porozumień. Przedstawiciele miasta zapewniają, że utrzymana zostanie dotychczasowa działalność szkoleniowa dla trenującej tu młodzieży.Przedstawiciele mościckiej fabryki nie ukrywają, że przekazanie stadionu miastu było dla nich korzystne z tego względu, że "Azoty" pozbyły się w ten sposób pewnej części długu wobec miasta. Chodzi o zaległości podatkowe z tytułu podatku od nieruchomości.Jak dowiedzieliśmy się, dzięki podpisaniu aktu notarialnego między dyrektorami fabryki a prezydentem, "Azotom" zmniejszył się dług wobec miasta o pięć milionów zł.(Smol)Dziennik Polski


 

Komentarze...